Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров упевнений, що відмови України від наміру вступити до НАТО хотіли б багато європейців і що ця ідея знайде продовження.

Про це повідомляє “Українська правда”.

“Щодо заяви посла України в Лондоні щодо можливості відмови його країни від членства в НАТО, якщо це допомагатиме встановленню миру, співпраці та загального благополуччя. Можу лише сказати, що є розумні люди. Я переконаний: якби це сталося, багато хто зітхнув би з полегшенням – у тому числі й у Європі. Ті, хто чесно підходить до підписів під документами ОБСЄ, а не намагається прикритися ними для потайного проведення політики на розкол Європи, на прокреслення нових розділових ліній”, – заявив Лавров.

На думку Лаврова, в Україні нібито є багато політиків і політологів, які поділяють такі оцінки, а ось представники влади “давно втратили свою самостійність і грають на музичних інструментах, які Захід їм передає”.

Варто наголосити, що їхніми діями Росія спонукає сусідні з нею держави й Україну до вступу в Північноатлантичний альянс. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю німецьку виданню Bild.

«Парадокс у тому, що саме дії Росії мотивують сусідні з нею країни прагнути до колективної безпеки в НАТО. Протягом десятиліть Росія створювала пояс конфліктів уздовж своїх кордонів і в тій чи іншій формі підривала безпеку майже всіх сусідніх країн. Якщо хоче знати, чому сусіди прагнуть вступити в НАТО, йому достатньо подивитися в дзеркало», – сказав Кулеба.

Він вчергове наголосив, що рішення про вступ України в НАТО ухвалюють винятково сама Україна і 30 держав-членів Альянсу.

«Україна свій вибір давно зробила. Ми прагнемо вступити в НАТО. Це записано в Конституції і стратегії зовнішньополітичної діяльності. Більшість українців підтримують цей курс і підтримка продовжує зростати. НАТО – це оборонний альянс, і він не тягне жодну країну до свого складу примусово», – сказав Кулеба.

У свою чергу, генеральный секретарь НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс готовий співпрацювати з Україною щодо членства, проте терміни ще не визначені. Крім того, Столтенберг запевнив, що Росія не вирішуватиме, чи вступати Україні до цього військово-політичного блоку. Про це Столтенберг сказав під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

“Коли Україна буде готова до членства у НАТО – це вирішуватимуть 30 держав-членів НАТО. Ніхто інший не має жодного права намагатися втрутитися у цей процес. Це суверенне право кожної держави, такої як Україна, подати заявку на вступ. І це право 30 держав-членів НАТО – вирішувати, коли пропонувати членство”, – наголосив генсек Альянсу.