Російська влада може призначити керівником “загарбаного уряду” України колишнього народного депутата і прихильника “русского міра” Олега Царьова. Ця інформація Financial Times багатьох розсмішила, але “не все так просто”.

Як зазначається в статті 24 каналу, автором якої є Анатолій Яворський, видання Financial Times дізналося про плани Кремля щодо Царьова від представника західних спецслужб, ім’я якого, звісно, не розголошується. Той повідомив, що інформацію “розкопала” розвідка США і поділилася нею з партнерами по альянсу Five Eyes, до якого входять також Велика Британія, Канада, Австралія і Нова Зеландія.

Саме видання до “зливу” свого ж джерела поставилося досить скептично, зазначивши, що кандидатура Царьова має “навіть менше сенсу, ніж персони, згадані раніше розвідками Великої Британії та США”.

Царьов теж заперечив власне возвеличення:

Це доволі кумедна ситуація. Мене навіть не запрошують на російські телеканали, тому що я недостатньо важливий. Я нині – директор санаторію в Ялті…

Нагадаємо, під час так званої “Руської весни” Царьов неодноразово піддавався критиці за українофобію і сепаратизм й наразі перебуває у всеукраїнському кримінальному розшуку. 2014 року Царьов заявив, спілкуючись з сепаратистами в Донецькій облдержадміністрації, що готовий стати лідером так званого «Південно-Cхідного руху», докладе всіх зусиль для зриву президентських виборів, які призначені на 25 травня, і запевнив, що цих виборів не буде. 

Нині Царьов став конкурентом Євгена Мураєва, який раніше теж фігурував як можливий глава “окупаційного уряду” України.

Інформацію про кремлівський “варіант Мураєва” наприкінці січня 2022 року оприлюднило Міністерство закордонних справ Великої Британії. Тоді власник проросійського телеканалу “НАШ”, як і нині Царьов, заперечив свою участь у проєктах Кремля.

Поява інформації про потенційного “главу уряду” Царьова, так само як і раніше про Мураєва – типовий “вилив”. Тут два варіанти: або це відволікання уваги від важливіших подій, або банальні розборки в українських проросійських угрупуваннях, які між собою конкурують і намагаються “злити” один одного. Тому ніяких сенсацій. До реальних планів Кремля це має дуже далеке відношення, – сказав у коментарі сайту 24 каналу голова Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Фесенко впевнений, що зараз взагалі немає сенсу обговорювати, хто теоретично може стати “російським ставлеником на чолі України”. На його думку, Царьов – зовсім не та фігура, яка може очолити обговорюваний і такий бажаний для Росії переворот в Україні.

Найближчим часом можна очікувати “злив” інформації щодо нових кандидатів на пост “керівника” України від Росії.

Справді, можуть з’явитися нові прізвища, варіантів багато. Наприклад, це можуть бути представники так званого “Комітету спасіння України” – той же Микола Азаров чи Володимир Олійник, – зазначив політолог.