Звання лейтенанта присвоїли тимчасово виконуючому обов'язки голови Служби безпеки України Івану Баканову для того, щоб надати доступ до секретної інформації. Про це повідомила у вівторок, 11 червня, прес-секретар президента України Юлія Мендель на брифінгу.

"Насправді, звання лейтенанта не дає абсолютно ніяких кар'єрних преференцій. Воно потрібно для того, щоб ця людина в правоохоронних органах мала доступ до важливої ​​інформації, секретної інформації. І цим пояснюється звання лейтенанта. Це не високе звання, і воно ніяк не вплине ні на його доходи, ні на його кар'єрний ріст. Це звання повинно бути у Баканова, щоб він мав доступ до необхідної інформації", – розповіла вона.

Однак, заступник голови адміністрації президента України Руслан Рябошапка зазначив, що питання не в тому, яке звання отримав Баканов. За його словами у багатьох спецслужбах успішними керівниками були люди, які є цивільними.

"І, можливо, цей експеримент буде для нас вдалим, коли людина не з системи, який незашорений догматичними уявленнями про те, як повинна функціонувати спецслужба, буде здатний нарешті зробити реформу спеціальної служби. Тому що до цього практично всі керівники, напевно, крім Хорошковського (голови СБУ Валерія Хорошковського з березня 2010 по січень 2012 року), були спецслужбістами, умовно кажучи, і, на жаль, спецслужба досі не реформована", – уточнив він.