Очільник Міноборони вважає можливість нападу російських військ з боку невизнаного Придністров’я “несерйозним сценарієм”.

Міністр оборони Олексій Резніков розповів, чи готова Україна “тримати удар” з невизнаного Придністров’я, де стоїть армія РФ. А контрольовані Росією військові навчання сепаратистів він назвав фарсом.

Про це очільник Міноборони повідомив 20 лютого у прямому включенні ТСН.Тиждень.

“Збройні сили України готові тримати удар з будь-якого боку. У нас всі бойові частини перебувають у бойовій готовності. Стратегічні запаси підготовлені: паливо і набої, тому у нас немає ніякої неочікуваності”, — сказав Резніков.

За його словами, українська розвідка разом з розвідкою західних партнерів уважно спостерігає за діями РФ.

“В повітрі перебувають українські “байрактари”. Тому ми готові до будь-якого сценарію”, — зазначив міністр.

Резніков назвав загрозу з Придністров’я “несерйозним сценарієм. Зокрема, і через Молдову, “яка давно чекає можливості відновити свою територіальну цілісність”.

“Навчання, які відбуваються контингентом РФ у тимчасово окупованому Придністров’ї — це фарс, який використовується як елемент інформаційної війни, яка своєю чергою є частиною гібридної війни”, — підсумував міністр оборони.

Нагадаємо, що у контрольованому РФ Придністров’ї сепаратисти провели військові навчання.

У так званій “Придністровській Молдавській республіці” — частині Молдови, яка оголосила про свою “незалежність”, і де розміщені російські війська, провели військові навчання. Навчання провели в ніч з 18 на 19 лютого.

“У темний час доби обмеження видимості мішенного поля ускладнило бойову стрілянину. Стрільба з кулеметів БТР і стрілецької зброї велася трасуючими боєприпасами. На різному видаленні вражалася “бронетехніка” і “група піхоти” умовного противника”, — йдеться в повідомленні.

Раніше у мотострілецьких підрозділах сепаратистів відбулися контрольно-тактичне заняття та бойова стрільба вдень. Крім того, за інформацією російської “Комсомольської правди”, невизнане Придністров’я привело свої війська до повної бойової готовності.

Яка мета навчання і приведення військ до бойової готовності, маріонетки Кремля у Придністров’ї не повідомляють.  Придністровські навчання відбуваються на тлі загострення на Донбасі та стягування Росією військ до кордонів України.

У Придністров’ї розміщений один російський батальйон у складі 412 людей та два батальйони військової частини №13962, з приблизно 1,5 тис. військових для охорони складу боєприпасів у селі Ковбасна. Цей склад є одним із найбільших у Європі.

В кінці січня 2022 року сепаратисти Придністров’я також провели навчання за участю російських військовослужбовців. У них взяли участь близько 100 одиниць військової та бойової техніки. Президентка Молдови Майя Санду заявила, що хоче повного виведення російських військ із своєї країни.