Колишній співробітник поліції Варшави Анджей Мрочек, який зараз працює в центрі досліджень тероризму Collegium Civitas, City Security переконаний, що під час вбивства журналіста виконавець, який привів у дію вибуховий пристрій, перебував поруч із місцем події. Про це він заявив в інтерв'ю Белсат.TV, передає Корупція.Інфо

"У такого типу замахів виконавець перебуває близько і спостерігає. Хоче переконатися, що жертва мертва. Мій досвід підказує, що це такий випадок", – зазначив експерт, коментуючи відеозапис вибуху.

За його словами, переглядаючи відеозапис, він звернув увагу на чоловіка в шапці, куртці і з палицею, який "поводився неприродно".

707760_1479682

"Зверніть увагу – на початку відео цей чоловік йде у напрямку, в якому їде машина Шеремета. Доходить до перехрестя і зупиняється. Машина ще не доїхала, а він вже затримався. Стоїть спиною до вулиці. У момент вибуху він все ще стоїть задом і навіть не здригнувся від вибуху", – розповідає свої враження Мрочек.

За його словами, після вибуху можна помітити, як чоловік лівою рукою притримує якусь річ, щоб вона не випала з кишені. Через мить чоловік повертається і, коли бачить, що до машини біжать люди, теж починає бігти.

"І вже йому палиця не потрібна. Спочатку я думав, що він глухий. Але здається, що це людина, яка звикла до вибухів", – вважає Мрочек.

"Він біжить як молодий хлопець, а не як людина, яка ходить з палицею. Дивна поведінка. Шапка, палиця, бігає як молодий. Виникає питання: цей чоловік почекав поліцію і дав свідчення?" – додав експерт.

Нагадаємо, 20 липня на перетині вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького у Києві вибухнув автомобіль, в якому їхав журналіст Павло Шеремет.

У мережу виклали детальне відео з камер спостереження з місця загибелі журналіста. Також є кадри його порятунку. Радник голови СБУ Юрій Тандіт розповів про версії вбивства журналіста.