Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич заявляє, що під час неформального заходу 23 грудня, на якому були присутні також підозрюваний глава Окружного адмінсуду Павло Вовк та голова Конституційного суду України Олександр Тупицький, не спілкувалася з ними.

Про це вона сказала у коментарі Transparency International Ukraine.

“Особистого спілкування мого з тими особами, яких ви зазначили, під час цього заходу не було. Більше того, цього спілкування ніколи не було, я особисто не знайома і особисто не спілкуюся.

Але цілком очевидно, що може бути зустріч така. Головне – не виходити за межі, головне – зберегти свою неупередженість, незалежність і об’єктивність, щоб у майбутньому мати можливість здійснювати правосуддя. Цих вимог мною дотримано”.

Танасевич зазначила, що “спочатку не бачила” у приміщенні Вовка і Тупицького.

Вона розповіла, що 23 грудня близько 18 години відвідала Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ “Одеська юридична академія”, щоб обговорити з керівництвом серію онлайн-лекцій для студентів.

“Після обговорення формату цих лекцій, після визначення дати першої пробної онлайн-лекції керівник вищого навчального закладу поінформував мене про те, що наразі в цьому ж приміщенні відбувається захід, на якому має місце неформальне спілкування професійної юридичної спільноти та запропонував відвідати зазначений захід, посилаючись на те, що на цьому заході також є і мої колеги”, – говорить Танасевич.

На неформальному заході, за словами голови ВАКС, вона побачила кілька знайомих облич, привіталася, поспілкувалася на людські теми, після чого сказала, що має їхати. На жодні робочі теми спілкування не відбувалося. Танасевич запропонували сказати привітальне слово — вона привітала всіх присутніх зі святами і покинула приміщення. Все це зайняло десь до 30 хвилин.

Вона заявила, що не вбачає в ситуації, що склалася, об’єктивних загроз для своєї доброчесності та не збирається йти у відставку.

“Для мене дещо дивно, що виникла така потреби проводити майже розслідування з цього питання. Йдеться про стандартну діяльність для Вищого антикорупційного суду і про мою стандартну діяльність, я спілкуюся дійсно із вищими навчальними закладами, і взагалі спілкуюся з величезною кількістю людей, моя посада мене до того зобов’язує. Якихось об’єктивних загроз для своєї доброчесності я особисто не вбачаю”, – переконана вона.

“У відставку я подати не можу за законом, бо для цього треба пропрацювати на посаді судді понад 20 років, і не буду цього робити, бо похідних даних для цього немає. Щоб набути статусу судді юрист в Україні має пройти дуже серйозні випробування. І я вважаю, що через непорозуміння не маю кидати роботу, яку сумлінно і якісно роблю з 2012 року. Тож об’єктивних і суб’єктивних причин, щоб звільнитися з посади, немає”, – наголосила Танасевич.

Нагадаємо, “Слідство.Інфо” опублікувало розслідування, у якому йшлося про те, що голова Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Олена Танасевич приїжджала до Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ “Одеська юридична академія” того вечора, коли відбувалася вечірка за участі глави Окружного адмінсуду Києва Павла Вовк, справу якого розглядає ВАКС.