Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що суддя у справі мера Харкова Геннадія Кернеса ухвалив завідомо неправосудне рішення. Про це він написав у Facebook.

"Суддя, який у порушення всіх законодавчих норм виніс рішення про закриття справи Кернеса, буде відповідати за завідомо неправосудне рішення. І дембельський акорд не допоможе. Справа Кернеса, без сумніву, має бути повернута на розгляд для ухвалення об'єктивного вироку", – підкреслив він.

Луценко опублікував фотографію рапорту прокурора ГПУ, який повідомляє про внесення кримінального провадження щодо судді у справі Кернеса до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


За версією прокуратури, Кернес і двоє його охоронців у березні 2014 року викрали і побили учасників Євромайдану Сергія Ряполова й Олександра Кутянина. Мер Харкова заявляв, що вважає справу проти себе сфабрикованою. Він стверджував, що зможе довести свою невинуватість.

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Київський райсуд Полтави розглядав справу більше ніж три роки. 10 серпня 2018 року її закрили "у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі". У рішенні зазначено, що прокурори блокували судові дебати. Заступник генпрокурора України Анжела Стрижевська заявила, що вони в цей час хворіли.

Суддя Андрій Антонов говорив, що неодноразово просив Генпрокуратуру забезпечити прибуття когось із 19 прокурорів, які в різний час займалися справою Кернеса, але відповіді не було.

ГПУ має намір оскаржити рішення суду про закриття справи. За словами Стрижевської, вирішують питання про відкриття кримінального провадження проти судді Антонова.