Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, під час якої, зокрема, підіймалося питання визнання Росією так званих ЛДНР.

«Провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Висловив вдячність за підтримку позиції України щодо останніх провокативних рішень РФ», – написав Зеленський у Twitter.

Глава держави також подякував Ердогану за підтримку ініціативи стосовно проведення саміту держав-постійних членів Ради Безпеки ООН за участю України, Туреччини і Німеччини. 

У свою чергу лідер Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган назвав визнання Росією «Л/ДНР» неприйнятним та розкритикував західні країни за неефективність саміту з безпеки у Мюнхені.

Про це повідомляє видання Daily Sabah.

«Туреччина направила чіткі сигнали щодо напруженості, що триває між Росією та Україною, закликаючи до здорового глузду і до того, щоб обидві сторони дотримувалися міжнародного права», – сказав турецький лідер.

Реджеп Ердоган додав, що Анкара ясно дала зрозуміти, що проти визнання Росією цих регіонів.

«Ми щиро прагнули деескалації напруженості в цій кризі та направили свої повідомлення щодо вирішення питання», – сказав президент Туреччини, зазначивши, що визнання «Л/ДНР» є явним порушенням політичної єдності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Ердоган також розкритикував Мюнхенський саміт за його неефективність.

«На мій погляд, Мюнхенська конференція була нічим іншим, як самітом НАТО», – сказав турецький лідер.

Раніше президент Зеленський запропонував провести спільний саміт Радбезу ООН, Туреччини та Німеччини. Щодо цього, турецький президент запевнив, якщо члени Радбезу погодяться, то участь обов’язково візьме Анкара.

Ще вночі 22 лютого Міністерство закордонних справ Туреччини виступило з засудженням “легітимізації” бойовиків. Офіційна Анкара повідомила, що крок Путіна є тотальним порушенням мінських домовленостей.