Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що зупинка “Газпромом” в односторонньому порядку поставок газу споживачам у Європі є черговою спробою Росії використати газ як інструмент шантажу.

Про це йдеться в оприлюдненій у середу заяві Урсули фон дер Ляєн.

“Це невиправдано і неприпустимо. І це ще раз свідчить про ненадійність Росії як постачальника газу. Ми готові до такого сценарію. Ми тісно контактуємо з усіма державами-членами. Ми працюємо над забезпеченням альтернативних поставок та найкращих можливих рівнів зберігання по всьому ЄС”, – заявила фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що держави-члени розробили плани на випадок непередбачених обставин саме для такого сценарію.

“Наразі відбувається засідання координаційної групи щодо газу. Ми плануємо нашу скоординовану відповідь ЄС.

Ми також продовжимо роботу з міжнародними партнерами, щоб забезпечити альтернативні потоки”, – зазначила глава Єврокомісії.

Вона додала, що продовжить працювати з європейськими та світовими лідерами для забезпечення безпеки енергопостачання в Європі.

Нагадаємо російський монополіст “Газпром” повідомив, що 27 квітня повністю призупинив постачання газу болгарській компанії “Булгаргаз” та польській PGNiG у зв’язку з несплатою в рублях.

Відзначається, що “при несанкціонованому відборі російського газу з транзитних обсягів до третіх країн постачання для транзиту буде скорочено на цей обсяг”.

Тим часом угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що російський газ продовжує надходити до Угорщини відповідно до графіка, незважаючи на припинення поставок до Болгарії.

Додамо, напередодні польські ЗМІ повідомили, що Росія припиняє постачання газу до Польщі.

У відповідь прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив впевненість, що Польща здатна вже зараз повністю замінити російський газ.