Літаки Повітряно-космічних сил Росії виконали плановий політ над нейтральними водами акваторій Баренцева, Норвезького і Північного морів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони Росії. Відзначається, що політ виконували два стратегічні ракетоносці Ту-160 і винищувачі-перехоплювачі МіГ-31.

При цьому російське оборонне відомство уточнює, що "на окремих етапах їх супроводжували винищувачі ВПС Норвегії і Данії".

У ході польоту російські літаки відпрацювали дозаправку паливом у повітрі. Політ тривав 13 годин.

Ввинищувачі НАТО, які захищають повітряний простір країн Балтії, в середині березня вже чотири рази піднімали на перехоплення російських літаків. Натовські літаки вилітали на ідентифікацію російських винищувачів Су-35, Су-27, які супроводжували російські пасажирські літаки Ту-134 двічі – 11 і 12 березня.

Окрім того, нещодавно винищувачі НАТО Eurofighter Typhoon піднялися в небо над Ісландією, щоб перехопити два російських протичовнових літаки Ту-142.

На їхнє перехоплення піднялися винищувачі Військово-повітряних сил Італії з аеродрому Кефлавік.

Міністр закордонних справ Ісландії Гудлейгур Тор Тордарсон повідомив, що італійські винищувачі з 11 березня по 11 квітня базуються на острові в рамках програми НАТО з повітряної оборони країн альянсу.

Військові анаітики НАТО, зазначають, що такі польоти РФ, зачастили, і НАТО буде постійно тримати руку на пульсі, та слідкувати за ровитком подій.

Як зазначає, глава "Громадської Ліги Україна-НАТО" СЕРГІЙ ДЖЕРДЖ

Росіянам потрібні загрози весь час, якщо не НАТО, то інопланетяни, так легше тримати населення в напрузі, що всі нібито хочуть знищити Росію. Це дурниці. У РФ завжди було дві правди: одна для населення, інша – для зовнішніх відносин. Свого часу навіть Путін, який в 2000 році став президентом, в одному з перших інтерв'ю ВВС сказав, що не виключає, що Росія стане членом НАТО. Не було такого екзистенційного страху щодо цього. Але для НАТО важливі демократичні принципи, права людини. Ідея в тому, що демократичні країни всі конфлікти вирішують мирним шляхом, а тоталітарні часто провокують війну.

Вся історія СРСР і сучасної Росії показує, що РФ часто буває ініціатором конфліктів і воєн. Раніше для російських лідерів не було проблем у співпраці з альянсом, навіть існувала Рада Росія-НАТО, яка мала багато функцій, наприклад НАТО консультувалося з РФ, інформувало з приводу тих чи інших дій або рішень. Та ж Росія купувала у Франції "Містралі" (ми знаємо, що цього не сталося тільки через початок війни проти України), Німеччина будувала для Росії великий танковий полігон. Співпраця була практичною, і ніхто від цього не страждав.

Для лідерів Росії, чиї діти часто навчаються у країнах-членах НАТО та які раніше їздили до цих країн відпочивати, страху перед альянсом не було. А для простого обивателя в російській глибинці по телевізору створювали міфи, лякали, що потрібно затягнути ремені, ми повинні створювати зброю, тому що НАТО нам загрожує. А насправді цього не було і немає.