У Раді Євросоюзу погодили нові санкції проти РФ та Білорусії. 

Цими додатковими секторальними санкціями ми посилаємо потужний сигнал: неспровокована і необґрунтована збройна агресія проти України режиму Путіна за підтримки Лукашенка коштуватиме їм дорого. Ми закриваємо прогалини введених раніше санкцій і застосовуємо нові заходи проти фінансового сектора Білорусії“, – повідомили у Раді ЄС. 

У Раді Європейського союзу погодили наступні санкції:

  • обмеження доступ до SWIFT банкам Білорусії – “Белагропромбанку”, “Дабрабит” і “Банку Розвитку” та їх дочірнім компаніям;
  • заборонені транзакції з Центральним банком Білорусі;
  • заборонено лістинг і Послуги щодо акцій білоруських держпідприємств на торгових майданчиках ЄС з 12 квітня;
  • заборонено розміщення депозитів більш ніж в 100 тисяч євро від резидентів Білорусії в ЄС, ведення рахунків білоруських клієнтів центральними депозитаріями і продаж номінованих в Євро цінних паперів;
  • заборона на ввезення Євро в Білорусію.

Окрім того, погодили ще додатковий перелік санкцій проти юридичних осіб та організацій. 

Загалом, як повідомляла раніше в середу Єврокомісія, санкції запроваджують стосовно 14 підприємців, які провадять діяльність в “основних секторах економіки та є суттєвим джерелом коштів для Російської Федерації”, та членів їхніх сімей. Поки що офіційно список не оприлюднено. FT перерахувала десять прізвищ.

Зокрема, серед них Андрій Мельниченко (його активи – найбільший російський експортер вугілля “СВЕК”, виробник добрив “ЄвроХім”), Дмитро Пумп’янський (ТМК, “Сінара”), Вадим Мошкович (“Русагро”), Дмитро Мазепін (“Уралхім”/”Уралкалій”) та його син Микита, Андрій Гур’єв (голова “Фосагро”), Михайло Полубояринов (СЕО “Аерофлоту”), Дмитро Конов (голова “СИБУРу”), Михайло Осеєвський (керівник “Ростелекому”), Володимир Кирієнко (глава VK, раніше вже потрапляв під санкції США).

FT зазначає, що майже всі фігуранти нового списку брали участь у зустрічі Володимира Путіна з бізнесом 24 лютого, в день початку воєнної операції в Україні, що послужило для ЄС підставою для зарахування їх до “найближчого кола” президента, пише FT.

Включення основного акціонера до санкційного переліку створює компанії великі складнощі зі збутом продукції: з цим уже зіштовхнулася “Северсталь”, чий ключовий власник Олексій Мордашов потрапив до списку наприкінці лютого. Компанія майже відразу після цього оголосила, що припиняє постачання до ЄС та перенаправляє експортні потоки на інші ринки.