На цей раз у рубриці «Чиновник тижня» скандальний можновладець, екс-голова райради Харківської області, Олег Токар, який два роки тому спровокував смертельне ДТП  у Дніпропетровську та отримав три роки в’язниці, однак відразу ж потрапив під амністію.

 

Передісторія

30 листопада у Дніпропетровську сталася велика автомобільна аварія. Автомобіль "Mutsubishi Pajero" під керуванням Токаря виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з "Geely", а потім з автомобілем "Mercedes-Benz 190".

Після зіткнення "Geely" виїхав на "зустрічку" та врізався в автомобіль "Skoda".

У результаті аварії водій автомобіля "Mercedes", чоловік 1961 р. н., загинув на місці події. Водії "Mutsubishi", "Skoda" і "Geely" отримали травми. УДАІ відразу повідомили, що Токар був п'яний.

Йому інкримінували ч.2 ст. 286 Кримінального кодексу (порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років в'язниці.

Цікаво, що під час слухання справи журналістів на попереднє засідання не пускали. Більше того, суддя забарикадувалася у себе в кабінеті і відмовлялася виходити до моменту видалення преси.

У результаті в суд прибули бійці спецпідрозділу "Грифон", які вивели із зали журналістів.

З посади голови Зачепилівської райради Токаря було звільнено, він перебував у СІЗО.

Згодом, на попередньому засіданні суду у Дніпропетровську, Олег Токар назвав причиною аварії собаку, що вискочила на дорогу. Тоді ж була оприлюднена медична довідка про те, що Токар у момент ДТП був тверезий. Так у березні 2013 року Токаря випустили на свободу під заставу в 25 тисяч гривень.

 

Сумнівні деталі: запізнілий тест на алкоголь і скандальний адвокат

У дніпропетровському ДАІ майже відразу після ДТП зафіксували, що водій автомобіля Мitsubishi Рajero, Олег Токар, був у стані алкогольного сп’яніння.

Втім висновки судово-медичної експертизи виявились на користь Токаря.

Щоправда аналізи у Токаря взяли лише через 7 годин після ДТП. До того він лежав в лікарні під крапельницею, а слідчого МВС до нього не допускали люди спортивної зовнішності, чим перешкоджали, законній діяльності міліції.

У підсумку кров у Олега Токаря довелося брати за допомогою «Беркута», бійці якого розчищали палату від «спортсменів».

Ще одним цікавим моментом у справі, є те, що адвокатом Токаря був ніхто інший, як Дмитро Дубцов – адвокат іншого горе-водія Дмитра Рудя – сина прокурора району Дніпропетровська, який на пішохідному переході збив на смерть трьох жінок. Нагадаємо, що Рудя-молодшого засудили до 5-ти років ув’язнення, але потім тишком-нишком випустили на волю «за станом здоров’я».

 

Лояльний суддя

Вже у той час, багато експертів говорили, що Токар вийде на волю. Справа лише в ціні – і це відома практика не лише дніпропетровських судів.

Суддя  Індустріального суду Вікторія Ігнатенко, яка веде цю справу, на фоні інших суддів ніколи не виділялася надмірною принциповістю. Крім того, брат Олега Токаря – мер міста Нікополя. Люди такого статусу та ще й з партійним квитком ПР у кишені, як правило, мають всі можливості «зам’яти» будь-яку справу.  

 

Несподівана амністія

Таке рішення про поспішне амністування прийняв індустріальний районний суд Дніпропетровська.

Колишній чиновник отримав три роки позбавлення волі і на такий же термін – позбавлення права керувати транспортним засобом, а також його зобов’язали виплатити кошти родичам загиблого – відшкодувати моральну шкоду у розмірі 500 тисяч гривень.

Проте тут же в залі суду він був амністований.

Сам Токар вважає, що рішення суду було прийняте під тиском журналістів, яких у залі суду було чимало, і збирався оскаржувати його. Він і зараз притримується версії, що причиною аварії стала собака, яка, начебто, вибігла на дорогу.

«Рішення суд приймав під тиском ЗМІ. Вина моя не доведена, я буду подавати апеляцію», – заявив він журналістам.

Родина загиблого у ДТП чоловіка також подасть апеляцію на рішення суду першої інстанції, оскільки незадоволена м’якістю вироку.

Це рішення шокувало сім'ю загиблого – адже екс-депутат навіть не визнав себе винним.

"Він не визнає! Це все мене дратує – каяття немає, визнання провини немає.. Хотілося, звичайно, позбавлення свободи. Але так як у нас держава передбачила закон про амністію – сидіти він, на жаль, не буде", – говорить Дмитро Плаксійов, син загиблого.

Без зміни та люстрації в системі судочинства не варто розраховувати на справедливий суд та законний вирок.