Напередодні важливого для України саміту НАТО у Варшаві Сенат Польщі виніс на порядок денний дражливе питання Волинської трагедії.

У резолюції, яку ухвалила верхня палата польського парламенту, сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

Про це пише видання Wirtualna Polska, передає Корупція.Інфо.

За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти і 1 утримався.

Як пояснив голова комісії із зв'язків з поляками за кордоном Міхал Дворчик, основою резолюції Сенату був законопроект щодо вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії, автором якої є депутати від пропрезидентської партії "Право і справедливість".Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням,
– зазначив Дворчик.

Зокрема, у тексті резолюції йдеться, що "памʼять про жертв злочину, скоєного в 1940-ві роки українськими націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом".

Таким своїм рішенням Сенат Польщі закликає Сейм встановити 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами на громадянах ІІ Республіки Польщі.