Ідея Володимира Зеленського прийняти поправки до Податкового кодексу, яким олігарха Ріната Ахметова змусять значно більше платити в бюджет, не на жарт перелякала олігарха.

Настільки, що вперше за 13 років він … дав інтерв’ю на політичну тему. Ахметов явно розраховує на заступництво США і тому вибрав для спілкування Радіо “Свобода”, – про це в своєму телеграмі пише колишній депутат Сергій Лещенко.

В інтерв’ю Ахметов, як завжди, прикрився за спинами інших, сказавши, що він не збирається створювати партію для південного сходу України – але при цьому не може ручатися за дії своїх партнерів.

«Політика мене взагалі не цікавить. У 2006 році я прийняв рішення балотуватися в парламент і шкодую про це до сих пір. Я виявився найбільшим прогульником і взагалі не знаю, що я там робив. Визнаю – це була моя помилка. І повторювати одну і ту ж помилку двічі я не збираюся».

«І дуже хотів би, щоб мої друзі теж цим не займалися. Але впливати на них я не можу – це їх право, їхній вибір і їх відповідальність. Я вважаю, що кожен повинен робити свою справу: бізнесмени займатися бізнесом, а політики – політикою. І я категорично проти того, щоб було навпаки – коли бізнес йде в політику, а діючі політики стають бізнесменами».

Щоб задобрити президента Зеленського, Ахметов обсипав його лестощами:

«Я сподіваюся, що у нас з президентом – одна мета: сильна, незалежна, цільна, демократична і успішна Україна. І все, що мені як бізнесмену потрібно від будь-якого українського уряду – рівні правила гри для всіх, повага до права приватної власності і чесна конкуренція. Від цього виграє насамперед Україна і кожен українець ».

Звичайно, такий вчинок, як інтерв’ю, дуже показовий – Ахметов розуміє, що став нестерпним для держави, коли його олігархічні інтереси роблять країну біднішою, а він купує палаци в Швейцарії, Франції та Лондоні. Останній випадок дуже розлютив владу, коли в кінці кризового 2020 року Ахметов подарував синові віллу на березі Женевського озера за 2 мільярди гривень, хоча перед цим олігарх розповідав чиновникам небилиці про свою збитковість і нездатність зводити кінці з кінцями.

Офіс президента готує подвійний удар по Ахметову.

Перший – це поправки до Податкового кодексу, де буде збільшена рента за видобуток залізної руди, за використання “брудних” вугільних ТЕС, знімуть знижку на земельний податок для гірничо-збагачувальних комбінатів і введуть акциз на зелену енергетику.

Другий – це закон про статус олігарха, на яких будуть накладені санкції в разі, якщо вони продовжать, явно чи неявно, володіти новинними медіа.

“У світлі інтерв’ю Ахметова, як ви вважаєте, владі треба продовжувати обмежувати впливу і апетити олігарха?”, – запитує Лещенко.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.