У президента України Володимира Зеленського після пресконференції запитали, чи вважає він російського лідера Володимира Путіна “вбивцею”. Глава держави зазначив, що це може коштувати людських життів.

Питання йому поставила 20 травня журналістка телеканалу “Прямий”. Однак їй дорікнули в некоректності.

“Чи можете ви назвати Путіна вбивцею? Так чи ні”, – запитала журналістка. Хтось із оточення Зеленського зазначив, що це не коректне запитання.

Сам президент сказав наступне: “Через ваше питання завтра 100 людей можуть вбити на Донбасі”.

Потім він відразу попрощався з журналісткою, але та слідом додала, що “вже по 100 (людей) вбивають”.

Ось як цю ситуацію коментує телеграм канал КлименкоТайм.

Стало відомо яке питання задала Зеленському журналістка телеканалу Порошенка «Прямий», яка як лань побігла за ним після завершення прес-конференції, чим стривожила охорону.

Це було питання … «Путін вбивця?». Загалом, Зеленський напередодні можливих своїх переговорів з Путіним, і напередодні саміту Байден-Путін у заявах і оцінках стриманий. Це було зрозуміло і по першій його відповіді в контексті ставлення до Путіна, і по поведінці з журналісткою «Прямого», пише канал.

Відзначимо, що Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав ключовими умовами для зустрічі президента України Володимира Зеленського і президента Росії Володимира Путіна розмову про Донбас та Крим.

“Зустріч відбудеться тоді, коли ми, Київ, переконаємося, що на цій зустрічі ми зможемо предметно обговорити ті питання, які для нас є ключовими…

Ми не будемо зустрічатися з Путіним для того, щоб не говорити про Донбас і Крим”.

За словами Кулеби, зустріч Путіна і Зеленського народжується дуже важко.

Він додав, що українська сторона готова до розмови, і його головна тема – це припинення війни і мир в Україні.

При цьому Кулеба вважає, що рішення приймає в Росії Володимир Путін, а не хтось інший.

Міністр упевнений, що якщо ця зустріч відбудеться, то президент України буде дуже жорстко і принципово захищати українські інтереси.

Президент Володимир Зеленський сподівається завершити війну на Донбасі, інспіровану Росією, за президентсва Володимира Путіна, український лідер ще діє в рамках домовленостей, досягнутих із лідерами Росії, Німеччини та Франції в Парижі.

Наразі між Україною та Росією йдуть переговори про можливість зустрічі президентів. Контакти з підготовки гіпотетичної зустрічі президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського здійснюються, але жодних термінів немає.