російські загарбники вже змінили тактику біля Бахмута. Вони відмовились від оточення міста, бо українські військові майстерно його обороняють.

Про це в інтервʼю українському виданню розповів військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник запасу ЗСУ Роман Світан. ЗСУ ефективно знищують ворога в Бахмуті, зокрема, снайперські пари ліквідовують окупантів.

Світан зазначив, що Бахмут не можна оточити “малими кліщами”. Це було б можливо лише “великими”, але сил і засобів для цього в росіян немає. Зокрема, ЗСУ проводять контратаки й ефективно знищують окупантів. Нині частина міста, там, де приватний сектор, зайнята росіянами, але багатоповерхівки контролюють наші війська.

Знищити висотки вони не можуть, у них не вистачає сил. Воювати ж у забудовах, де є висотні будівлі, наступати дуже незручно. Такі позиції вигідніші для оборони. Будь-який наступ одразу ж помітний. До того ж наступати без техніки дуже важко,
– зауважив військовий експерт.

Техніка не може рухатись забудованими кварталами, адже це прекрасна ціль для будь-якого солдата з ПТУР. Так само ефективно знищувати можна й живу силу. Крім того, у Бахмуті працюють наші ССО, які навчені саме для того, аби воювати в міських умовах.

Також, контактний бій, що відбувається в Бахмуті, доволі вигідний ЗСУ. Росіяни не отримують підтримки від авіації й артилерії, адже так можна зачепити своїх. Наші ж війська – професіонали в питанні міських боїв, а в росіян – “жовторотики”, бо професійну армію ЗСУ знищили ще фактично в Маріуполі, Лисичанську й Сєвєродонецьку.

“Зрівняти місто з землею, як Мар’їнку, росіяни не можуть, бо в них навіть снарядів не вистачає. Тому кидають живу силу, до того ж тепер не лише ПВК Пригожина, а й лінійні російські частини. Єдина тактика, яка в них лишилась – шляхом великих втрат, намагатись витіснити наші війська”, – наголосив полковник ЗСУ.

Окрім того, під Бахмутом Донецької області у ПВК “Вагнер” вичерпалися резерви, Росія долучає підрозділи повітряно-десантних військ. У місті тривають запеклі бої. Про це в ефірі телеканалу сказав засновник Благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

“Якщо говорити про Бахмут, то насамперед тут мається на увазі, звичайно, оборона. Оскільки резерви противника, зокрема “вагнерівці”, вичерпалися, були введені в дію з боку ворога підрозділи повітряно-десантних військ. І таким чином, створюючи перевагу в кількості особового складу, вони намагаються просуватися зі сходу міста. Була форсована річка Бахмутка. І зараз відбуваються бої в центрі міста, вздовж залізниці”, — зазначив Романенко.

За його словами, росіяни на Бахмутському напрямку використовують термобаричні системи.

“За останню добу противником були використані термобаричні системи ТОС-1. Крім того, додаткові сили РФ були застосовані для просування на півночі, тобто північніше від Хромового на два кілометри, а також Оріхово-Василівки”, — сказав військовий експерт.

Незважаючи на важку ситуацію, поки що шляхи логістичного забезпечення підрозділів і частин Сил оборони України в самому місті зберігаються, доповнив Романенко.

В українських сил, каже він, залишається завдання змусити противника перейти до оборони.

“Бої точаться запеклі. Сенс із військового погляду і боїв у Бахмуті, і в районі Авдіївки, Мар’їнки, як і на інших напрямках, але особливо в цих містах-фортецях, полягає в тому, що вони виконують завдання оборонної стратегічної операції на сході. Другий етап цієї операції, яку проводять Сили оборони України, зводиться до того, що треба зупинити просування противника, навіть тактичне. Однак призупинити під час боїв, знищивши якомога більше живої сили, озброєння і техніки окупантів і змусити їх перейти до оборони”, — акцентував гість ефіру.

Романенко наголосив, що українські захисники дев’ятий місяць ведуть цю оборону, яка стала символом мужності та незламності для громадян усієї України.