Контрнаступ ЗСУ чекають жителі України та союзники. Багато хто каже, що це не буде “легкою прогулянкою”, адже фронт простягся на тисячу кілометрів. До того ж, командування армією росії пригнало туди багато мобілізованих росіян. 

Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, журналіст та політолог Кирило Сазонов одному із українських ЗМІ та пояснив, яким може бути контрнаступ ЗСУ. 

Він зазначив, що щодня з фронту вивозять поранених та загиблих українських захисників, які борються за нашу свободу. І сам контрнаступ не буде урочистим парадом, це не буде швидко та не буде легко. 

Кирило Сазонов також наголосив, що всі іноземні ЗМІ почали випускати статті про наступ ЗСУ, називаючи терміни і навіть говорячи про те, де воно розпочнеться. Але експерт закликав не вірити жодному з них. 

“Залужний, Сирський, Буданов і Малюк доповідають щодня президентові про ситуацію на фронті – що у нас, що у противника, які варинти дій, що робити далі. І рішення про контрнаступ буде ухвалено також швидко, у цьому тісному колі. Раптовість – це ключ до всього”, – наголосив військовослужбовець ЗСУ.

За його словами, коли зверху ухвалять рішення про контрнаступ, піде наказ командирам. У кожного з них буде своє завдання: у такий час зайти кудись, атакувати щось, обстріляти там. Можливо також повторення Херсонського сценарію контрнаступу можуть повторити ЗСУ. 

“Це станеться непомітно і лише через кілька днів ми зрозуміємо, що контрнаступ уже йде. Цілком можливе повторення Херсонського сценарію, тобто на Донбасі зберемося всі і почнемо рух. Ворог зосередиться на обороні, а в цей час буде завдано удару в Запорізькій, Херсонській області або навіть у Кримку. Командування ЗСУ любить несподівані ходи”, – зазначив Кирило Сазонов. 

В той же час російські війська продовжують відчайдушні спроби захопити Бахмут. Щоправда, успіхом вони не завершуються. 
 
Попри це, найближчі декілька тижнів тиск зберігатиметься. Про це одному із українських ЗМІ сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. 
 
За словами Світана, росіянам до взяття Бахмута – як до Києва рачки. А завдання вийти на кордон Донецької області взагалі є нереальним. У загарбників немає відповідних сил та засобів, каже полковник запасу, і не буде впродовж декількох років. 

Бахмут ми однозначно утримаємо до нашого наступу. Але буде важко, тиск не зменшиться, – підкреслює військовий експерт. 

Окупанти переходять до режиму глухої оборони лише на двох напрямках – Херсонський та Запорізький фронт. Що ж до Донецького та Луганського фронту, туди росіяни підтягають техніку, будуть розгортатися бойові порядки по полях. 

“Найближчим часом ми почнемо рухатися на інших ділянках фронту, але на Луганському та Донецькому напрямках нам доведеться витримувати тиск російських військ ще за допомогою техніки”, – підсумував Світан. 

Водночас військовий аналітик, віце-маршал авіації у відставці Шон Белл розповів, де, на його думку, українські війська можуть атакувати ворога під час очікуваного весняного контрнаступу. 

Як він зазначив в коментарі Sky News, початок контрнаступу не буде анонсований, а його перші кроки передбачатимуть завдавання ударів по російській матеріально-технічній базі. 

“Одна з речей про весняний контрнаступ, яку багато хто критикував, це те, що він не почнеться з того, що гучно повідомлятимуть: “Ми йдемо”. Це майже напевно буде поетапний підхід. На першому етапі українці приберуть велику кількість матеріально-технічної підтримки Росії. Такі речі, як паливо”, – каже Белл. 

А розмірковуючи про те, де відбуватиметься контрнаступ, Белл припустив, що це буде сухопутний коридор з Криму до Росії, що простягається узбережжям Азовського моря.