Помер радянський і український композитор, актор, співак Олександр Жилінський.

Про це повідомив народний артист України, музичний продюсер Юрій Квеленков.

“Прощай дорогий. Ми зідзвонювалися пару років назад і хотіли відродити” Веселад “. Він сказав, що двічі в одну річку не ввійдеш …. так з’явився конкурс” StarTime “. А останній раз, він дзвонив мені пару місяців назад. Хотів зустрітися … “- зазначив він.

У своєму “Фейсбуці” Всеволод Чабодаев теж згадує геніального маестро.

“Неймовірно сумно … Ріс на його піснях … Будемо пам’ятати …. І” Мамину казку “, яка супроводжувала моє дитинство, і” Старе кафе “, як спогад про перші відвідини Києва разом з батьками, а з Одесою назавжди буде асоціюватися його “Екіпаж” … Світла пам’ять Маестро … “- зазначив Чабодаев.

Олександр Жилінський народився у 1955 році в місті Бердянську Запорозької області, у 1977 закінчив Київський Державний інститут театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого, а у 1987 – Київську Державну консерваторію ім.П.І.Чайковського.

Творча діяльність Жилінського, як композитора, розпочалася з 1972 року, про що свідчать преса, радіо і телепередачі за його участю з тих часів. У творчому доробку Олександра Жилінського: симфонічна і камерна музика, ораторії, мюзикли, музика до театральних вистав, телевізійних постановок, кінофільмів; понад 200 пісень на вірші відомих поетів, серед них такі як: «Стара кав’ярня» та «Париж» на вірші Юрія Рибчинського, «Мамина казка», «Доня», «Екіпаж», «Веселкова», «Пісня джури» на вірші Олексія Кононенка, «Мій Київ», «Андріївський узвіз» на вірші Юрія Мельничука та багато інших.

Пісні Жилінського можна почути у виконанні Василя Білоножка, Таїсії Повалій, Павла Зіброва, Лідії Михайленко, гуртів «Мальви», «Краяни», Man Sound та багатьох інших.

Олександр Жилінський – засновник та організатор Всеукраїнського фестивалю дітей-інвалідів «Повір у себе» (м. Одеса, 1992–96), голова журі Всеукраїнських телевізійних конкурсів «Фант-лото надія» та «Зірки, на сцену!» (1992-2006), організатор та учасник культурно-мистецьких програм у Чорнобильській зоні (з червня 1986 по січень 1988 роки), у Вірменії (1987), у Білорусії (окремих позицій “Слов’янського Базару-97”) тощо. Також Жилінський був засновником та президентом Міжнародного фестивалю української дитячої естрадної пісні «Веселад» (1993-97), на якому майже вперше з’явились на естраді Ані Лорак, Катя Чілі, Катя Бужинська, Ельзара Баталова і Юлія Попова.

Указом Президента України 29 червня 1995 року Олександру Жилінському «За особистий внесок у збагачення національної мистецької спадщини, високий професіоналізм» присвоєно почесне звання – заслужений діяч мистецтв України.