Президент Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою". Про це повідомляє прес-служба президента, передає Корупція Інфо
Популярне: 
Здивує навіть популістів! Гройсман анонсує величезну реформу-сюрприз

 "З моменту набуття чинності угодою, Канада відкриє для українських експортерів 98% свого ринку товарів, що є предметом двосторонньої торгівлі", – йдеться у повідомленні.


"З огляду на різний рівень економічного та соціального розвитку України та Канади сторони застосовуватимуть принцип асиметричності тарифних зобов’язань, що дозволить нашій державі адаптувати торгівлю з цією країною до умов вільної торгівлі", – повідомляє прес-служба.
 

Як наголошується. документ містить ряд норм і зобов’язань, що стосуються нетарифних заходів, які будуть сприяти тому, що доступ до ринків не буде обмежуватися невиправданими бар’єрами у торгівлі.
 

"Очікується, що угода, окрім збільшення товарообігу між державами, сприятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, створенню нових робочих місць, що, в свою чергу, позитивно вплине на зростання ВВП держави", – заявили в прес-службі.
 

Угода набуде чинності в перший день другого місяця після одержання останньою зі Сторін повідомлення про завершення виконання процедур, необхідних для її вступу в дію.
 

Верховна Рада схвалила даний закон 14 березня

Угоду про вільну торгівлю між Канадою та Україною було підписано 11 липня 2016 року.
 

15 лютого нижня палата федерального парламенту Канади більшістю голосів підтримала ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Україною в третьому і остаточному читанні.

8 березня Сенат Канади підтримав угоду про вільну торгівлю з Україною у другому читанні.
 

Документ переданий до профільного комітету, після чого відбудеться остаточне голосування у третьому читанні.
Переговори із Канадою про створення зони вільної торгівлі почалися ще у 2009 році, проте за часів президентства Віктора Януковича Оттава заморозила ці переговори.
Після Революції Гідності переговори були відновлені.