Мешканці Львова неодноразово стикаються з незаконними забудовами. Пікети відбуваються все частіше. Думку громади при спорудженні нових будівель не враховують. Позицію п. Лесі мешканки вулиці Сахарова теж ніхто не питав. Саме тому вона звернулася до команди громадського проекту «Поборемо корупцію разом».

П. Лесі живе у власному будинку. Поруч з нею раніше була санітарно епідеміологічна станція. Зараз служба перейшла на вулицю Кульпарківську. А колишнє приміщення викупив забудовник «Гарант Експо». Тепер останні мають договір оренди землі, на якій розташований будинок. А це ділянка розміром 0.7 га

Для того, щоб отримати дозвіл на оренду землі, забудовник повинен узгодити межі земельної ділянки з сусідами. Таку процедуру було пропущено. З сусідами з  помешкань на вулицях Сахарова 68, Куликівська 10а та Куликівська 4 меж не встановлювали. Це перший крок до того, щоб вважати будівництво незаконним.

Та це ще не все. На місці колишньої санстанції планують звести багатоповерхівку та підземний паркінг для машин мешканців. Чи згодні на це сусіди- ніхто не питає. Згідно до закону України при зведенні багатоповерхівок поруч з житловими будинками повинні проводитися громадські слухання, але їх не було. Гарант Експо не збирав сусідів для роз’яснення плану будівництва, бо більшість мешканців ніколи б з забудовниками не погодилися.

П. Леся і пікети організовувала, і скарги писала. Писала у СБУ, прокуратуру, міліцію. Ніхто розслідуванням справи не займається. Громадську думку при зведенні багатоповерхівок не враховують.  І цей випадок не поодинокий. Залишається не покладати зусиль і самотужки боротися з незаконними забудовами. Громадський проект «Поборемо корупцію разом» написав заяву про порушення закону прокурору Франківського району Палюху А.І. Подивимося чи зможуть правоохоронці відстояти закон.

Автор: Галина Якушко