У четвер, 14 листопада, третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проєкт резолюції про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму.
Про це повідомляється на сторінці місії України в ООН у Twitter. Відзначається, що рішення було ухвалено, незважаючи на прямі погрози росіян.
“Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. За – 67, проти – 23”, – сказано в повідомленні.
⬇️Tune in now⬇️#UNGA Third Committee is considering a draft resolution entitled “Situation of Human Rights in the Autonomous Republic of #Crimea and the City of Sevastopol, Ukraine”.
The draft is presented by Deputy @MFA_Ukraine @SergiyKyslytsya.
? https://t.co/wtfGCZCC9H pic.twitter.com/0JBkbcHOJO
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 14 листопада 2019 р.
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, який представляв проєкт резолюції, повідомив у Twitter, що під час обговорення один із російських дипломатів висловлював погрози на адресу представників тих країн, які підтримають цей документ.
“Щойно російський дипломат у 3-му комітеті ГА ООН не тільки назвав інформацію в основі Кримської резолюції “безглуздям”, а це в т.ч. доповідь генсекретаря ООН і УВКПЛ, а й пішов на прямі погрози членам ООН: “Голосування за резолюцію – це посягання на територіальну цілісність РФ”, – розповів він.
Щойно російський дипломат в 3-му комітеті ГА ООН не лише назвав інформацію в основі Кримської резолюції “бредом”, а це нагадаю в тч доповідь Генсекретаря ООН і УВКПЛ, але й вдався до прямих погроз членам ООН: “голосування за резолюцію це посягання на територіальну цілісність РФ” pic.twitter.com/lPXoCN7Kog
— Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) 14 листопада 2019 р.
Основними положеннями зазначеної резолюції є:
– осуд масових затримань активістів та захисників прав людини на підставі звинувачень у підтримці тероризму;
– заклик припинити переслідування і звільнити осіб, затриманих за висловлювання власних думок, у тому числі до початку окупації;
– осуд практики призову чоловіків у ЗС РФ і кримінального переслідування тих, хто ухиляється від служби в армії країни-окупанта;
– вимога негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їх безперешкодно повернення на Батьківщину;
– заклик до міжнародного співтовариства продовжити в рамках міжнародної адвокації засудження порушень РФ прав людини в Криму як на двохсторонньому, так і на багатосторонньому рівні.
Відзначимо, резолюція набере чинності після її прийняття Генасамблеєю ООН.