У четвер, 14 листопада, третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проєкт резолюції про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляється на сторінці місії України в ООН у Twitter. Відзначається, що рішення було ухвалено, незважаючи на прямі погрози росіян.

“Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. За – 67, проти – 23”, – сказано в повідомленні.

⬇️Tune in now⬇️#UNGA Third Committee is considering a draft resolution entitled “Situation of Human Rights in the Autonomous Republic of #Crimea and the City of Sevastopol, Ukraine”.

The draft is presented by Deputy @MFA_Ukraine @SergiyKyslytsya.

🔴 https://t.co/wtfGCZCC9H pic.twitter.com/0JBkbcHOJO

— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 14 листопада 2019 р.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, який представляв проєкт резолюції, повідомив у Twitter, що під час обговорення один із російських дипломатів висловлював погрози на адресу представників тих країн, які підтримають цей документ.

“Щойно російський дипломат у 3-му комітеті ГА ООН не тільки назвав інформацію в основі Кримської резолюції “безглуздям”, а це в т.ч. доповідь генсекретаря ООН і УВКПЛ, а й пішов на прямі погрози членам ООН: “Голосування за резолюцію – це посягання на територіальну цілісність РФ”, – розповів він.Щойно російський дипломат в 3-му комітеті ГА ООН не лише назвав інформацію в основі Кримської резолюції “бредом”, а це нагадаю в тч доповідь Генсекретаря ООН і УВКПЛ, але й вдався до прямих погроз членам ООН: “голосування за резолюцію це посягання на територіальну цілісність РФ” pic.twitter.com/lPXoCN7Kog

— Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) 14 листопада 2019 р.

Основними положеннями зазначеної резолюції є:

– осуд масових затримань активістів та захисників прав людини на підставі звинувачень у підтримці тероризму;

– заклик припинити переслідування і звільнити осіб, затриманих за висловлювання власних думок, у тому числі до початку окупації;

– осуд практики призову чоловіків у ЗС РФ і кримінального переслідування тих, хто ухиляється від служби в армії країни-окупанта;

– вимога негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їх безперешкодно повернення на Батьківщину;

– заклик до міжнародного співтовариства продовжити в рамках міжнародної адвокації засудження порушень РФ прав людини в Криму як на двохсторонньому, так і на багатосторонньому рівні.

Відзначимо, резолюція набере чинності після її прийняття Генасамблеєю ООН.