Військовий прокурор Анатолій Матіос заперечує версію про отруєння третього президента України Віктора Ющенка в 2004 році.

“У мене працює заступником генерал Козлов, який був слідчим, який розслідував цю справу. Я його запитав: “Ігоре, скажи, ось ти розслідував, ти настільки занурений в цю всю ситуацію, що повинен мати своє бачення істини, яку ти зміг довести або тобі не дали довести. Скажи, було чи не було? Він сказав: “Ні. Отруєння не було”, — заявив Матіос.

Віктор Ющенко був президентом протягом 2005-2010 років. До цього працював головою Нацбанку та два роки був прем’єром. Після другого туру президентських виборів 2004, який пройшов із значними порушеннями, Верховний суд призначив проведення повторного голосування. Віктор Ющенко переміг із 51,99 % голосів.

Нагадаємо, 14 років тому, 5 вересня 2004 року, вважається днем, коли отруїли кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Серед версій отруєння у ЗМІ звучали отруєння соратниками по Помаранчевій революції та головними противниками Ющенка — Медведчуком або Януковичем. Сам Ющенко у своєму отруєнні побачив втручання Росії.

Про інцидент, що трапився з українським президентом Ющенком зняли документальний фільм “Ющенко: недосконале вбивство”.

Раніше Віктору Ющенку оголосили підозру у справі про незаконне заволодіння резиденцією в Межигір’ї, яка пізніше стала маєтком його наступника Віктора Януковича.