Закон про штрафи для водіїв без автокрісла для дитини був опублікований в офіційній газеті Верховної ради “Голос України”.

Закон доповнює 121-ю статтю Кодексу України про адміністративні правопорушення частинами десятою і одинадцятою. У них встановлена відповідальність за порушення перевезення дітей і повторне вчинення правопорушення.

Закон визначає і штрафи за порушення. За перше порушення 510 гривень (30 неоподатковуваних мінімумів), а за повторне порушення 810 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів).

Перевозити дітей до 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах заборонялося і раніше без спеціальних засобів, які підвищували безпеку, але штрафів за це не було передбачено.

Поліція буде розглядати адміністративні правопорушення, які пов’язані з введенням цього закону. Закон вступає в силу на наступний день після його публікації в офіційній газеті Верховної Ради.

Раніше ми повідомляли, що законопроект, який прописує правила розмитнення «евроблях», під номером 2342, зареєстрував у Верховній Раді народний депутат від «Слуги народу» Олексій Ковальов.

У пояснювальній записці до поданого законопроекту автор зазначив, що політика попередників по відношенню до власників автомобілів на єврономерах була «каральної»: спочатку влада зробили недоступним ввезення недорогих машин, а потім включили всю машину державних репресій проти водіїв.

Повідомлялося, що українцям готують нові суворі покарання.

За його словами, українці продовжують у нетверезому стані сідати за кермо.

Заступник голови МВС визнав, що їх не зупиняють навіть захмарні штрафи від 10 до 48 тисяч гривень. Тому відомство хоче запровадити додаткове покарання для водіїв.