На півдні України російські окупанти посилили тиск на цивільне населення прифронтових та деокупованих територій, поновлено удари ракетами С-300 по наземних об’єктах.

Про це повідомляє оперативне командування “Південь” Збройних сил України.

“Окупаційні війська посилили вогневий та психологічний тиск на цивільне населення прифронтових та деокупованих територій. Одночасно з артилерійськими обстрілами правобережної Херсонщини, ворог продовжував тактику застосування керованих авіабомб”, – йдеться у повідомленні.

За даними військових, близько 70 ударів було спрямовано по об’єктах соціальної інфраструктури, житлових кварталах і сільськогосподарських угіддях. Пошкоджено лінії електропередач, школу, житлові будинки, автівки, в тому числі поліцейську.

“Загинули дві цивільні жінки – мати й дочка. Ще одна жінка отримала поранення, а 18-річний юнак дістав поранення при спробі розібрати знайдений в полі невідомий пристрій”, – повідомили у командуванні.

Також окупанти тричі атакували авіацією Бериславський район, застосовуючи керовані авіабомби та протирадіолокаційні ракети. Удари було завдано по промисловій інфраструктурі та сільськогосподарських угіддях.

У командуванні додали, що окупанти поновили практику застосування зенітно-ракетних систем С-300 по наземних об’єктах. Зокрема, з віддалених рубежів на лівобережжі було атаковано Баштанський район Миколаївщини.

В кількох населених пунктах Горохівської та Снігурівської громад пошкоджено будівлю дитячого садку та клубу, житлові будинки, навчальний заклад та приватне підприємство. Загинуло 2 осіб.