Україна повинна надати підтримку і захист українським громадянам угорського походження, але в свою чергу не забувати про захист територіальної цілісності держави та не допускати зазіхань на неї.

Про це 9 грудня заявила народна депутатка Ірина Верещук на засіданні робочої групи з протидії гібридним загрозам у Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної ради України.

“Разом з тим, ніхто не має права втручатись в наші внутрішні справи. Захист всіх прав, включаючи мовні, освітні та культурні права українських громадян угорського походження є прерогативою винятково держави Україна, а не Угорщини”, – сказала Верещук.

Верещук наголосила, що в українській політиці щодо дій Угорщини на Закарпатті “мають бути червоні лінії, яких нікому не можна перетинати”.

“Українські спецслужби і правоохоронні органи мають працювати політкоректно, з урахуванням культурних і етнічних особливостей території. Серед іншого, держава загалом має проводити адекватну і жорстку політику у двосторонніх відносинах з Угорщиною. Коректно, але твердо”, – додала нардепка.

У свою чергу юристка Анна Маляр зазначила, що Угорщина впливає на внутрішню і зовнішню політику України вже не перший рік.

“Протягом останнього десятиріччя приблизно 150 тис. українцям дали угорські паспорти. І це навіть більше, ніж кількість угорців, які живуть у Закарпатті”, – уточнила вона.

Маляр додала, що загрози прямого військового вторгнення в Україну з боку Угорщини немає, проте українська влада не має допускати мобілізації вітчизняного населення іншою державою.

Схожу думку висловив громадський діяч Олександр Данилюк.

“Наявність угорської меншини – це конфліктоген, який використовується РФ для погіршення українсько-угорських стосунків”, – зазначив він.