У скандалі з відстороненням від посади голови Конституційного суду неправі обидві сторони конфлікту. Про це заявив суддя КСУ у відставці Іван Домбровський в ефірі каналу “Україна 24”.

“Хто має рацію – президент або КСУ? Обидві сторони мають рацію. Чому? Президент вийшов за рамки своїх конституційних повноважень, це не передбачено ні Конституцією, ні законами, тому такий акт просто нікчемний. Просто він не може діяти, не може виконуватися. Щоб будь-який акт, який приймається і когось до чогось зобов’язує, був активним, він повинен нести покарання для того, хто його не виконує. Яке покарання нестиме Тупицький (глава КСУ – ред.), якщо він не буде виконувати? Ніяке. Це не передбачено “, – сказав він.

За словами судді, засідання КСУ, яке скликає відсторонений Олександр Тупицький, не може приймати рішень.

“Тепер що стосується засідання КСУ 5 січня. Я не розумію, яке це має бути засідання, який предмет його обговорення. Якщо це обговорення указу, то суд за власною ініціативою не має права оцінювати указ, потрібно звернення суб’єктів, як мінімум 45 народних депутатів, тоді цей указ можна оцінювати на конституційність.

Це просто буде якась розмова, але після бесіди має бути рішення КСУ. Я не розумію, яке рішення буде, що вони будуть приймати, яка буде резолютивна частина їх постанови або рішення. Нещодавно було сказано прес-службою, що цей указ незначний. Тоді у мене питання: навіщо збираються 15 суддів КСУ на спеціальне засідання, щоб обговорювати нікчемний акт? Таким чином їх засідання, обговорення і рішення теж є нікчемним “, – сказав він.