У скандалі з відстороненням від посади голови Конституційного суду не мають рації обидві сторони конфлікту. Про це заявив суддя КСУ у відставці Іван Домбровський в ефірі каналу “Україна 24”.

“Хто має рацію – президент чи КСУ? Обидві сторони неправі. Чому? Президент вийшов за рамки своїх конституційних повноважень, це не передбачено ні Конституцією, ні законами, тому такий акт просто нікчемний. Просто він не може діяти, не може виконуватися. Щоб будь-який акт, який приймається і когось до чогось зобов’язує, був активним, він повинен нести покарання для того, хто його не виконує. Яке покарання нестиме Тупицький (глава КСУ – ред.), якщо він не буде виконувати? Ніяке. Це не передбачено”, — сказав він.

За словами судді, засідання КСУ, яке скликає відсторонений Олександр Тупицький, не може ухвалювати рішень.

“Тепер що стосується засідання КСУ 5 січня. Я не розумію, яке це має бути засідання, який предмет його обговорення. Якщо це обговорення указу, то суд за власною ініціативою не має права оцінювати указ, потрібно звернення суб’єктів, як мінімум 45 народних депутатів, тоді цей указ можна оцінювати на конституційність.

Це просто буде якась розмова, але після бесіди має бути рішення КСУ. Я не розумію, яке рішення буде, що вони прийматимуть, яка буде резолютивна частина їхньої постанови або рішення. Нещодавно було сказано пресслужбою, що цей указ нікчемний. Тоді у мене запитання: навіщо збираються 15 суддів КСУ на спеціальне засідання, щоб обговорювати нікчемний акт? Таким чином їхнє засідання, обговорення і рішення теж є нікчемним”, — сказав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду строком на два місяці. Своєю чергою КСУ оголосив указ президента “юридично нікчемним” і закликав його скасувати. Тим часом відсторонений глава суду заявив, що збирає засідання КСУ на 5 січня.

Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями — підкуп свідка і введення суду в оману.