Заступник глави української делегації в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що у нього ніколи не було думки увійти до складу Тристоронньої контактної групи, а його внучка, співачка Маша Фокіна не “влаштовувала” його на посаду заступника голови делегації України в ТКГ.

Про це він повідомив в ефірі Українського радіо.

«У мене ніколи навіть не було думки, щоб увійти до складу Тристоронньої контактної групи. Недобросовісні і не дуже чесні, на мій погляд, люди зараз паскудять ім’я моєї онуки, начебто вона влаштувала мене на цю посаду. Все це — вигадки. Я з Єрмаком Андрієм Борисовичем познайомився три роки тому, в 2017 році. Моя внучка — досить популярна співачка, у неї багато друзів, її оточують цікаві люди, і вона не дуже часто, але іноді приїжджає до мене зі своїми друзями. Так ми і познайомилися», — заявив Фокін.

За словами Фокіна до Офісу Президента його запросили через три роки після знайомства.

“І тільки три роки потому мене запросили до Адміністрації Президента для розмови, і я як дисциплінована людина і громадянин прийшов і там побачив Кравчука (перший Президент України Леонід Кравчук, — ред.). Ми з Кравчуком теж не бачилися не менше 10 років, ми не спілкувалися, не вітали один одного зі святами і днями народження, але наші стосунки були скоріше дружніми, ніж байдужими. Коли ми працювали, то я завжди кажу і повторюю, що працювати з Леонідом Макаровичем надзвичайно легко і приємно… Він розбирається у політиці на відміну від мене, я себе політиком не вважав ніколи. Я його побачив і мені стало приємно. Андрій Борисович розказав, що запросив нас на предмет того, щоб ми очолили цю делегацію”, — додає він.

Він також зазначив, що на переговорах щодо Донбасу «заварили юшку, яку доводиться розсьорбувати».

«Коли сміялися наді мною і Кравчуком, що два старих маразматики прийшли робити якусь революцію, нічого у них не вийде». Так хотілося, щоб вони мене почули. Я б сказав: «Добродії, маразм може прийти до людини і в 40 років, залежно від того, яким розумом їх нагородила мама». Навпаки, тим, хто так писав мало би бути соромно. Молоді люди «заварили таку юшку», яку тепер «розхльобувати» доводиться мені з Кравчуком. То їм має бути соромно, а не мені”, — зазначив Фокін.

Нагадаємо, онука першого прем’єр-міністра Вітольда Фокіна Марія каже, що її дід увійшов у Тристоронню контактну групу, після того як вона познайомила його з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.