У перемовинах щодо Донбасу треба ще раз переглянути та обговорити Мінські угоди.

Про це сказав перший президент України, голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Треба взяти головний документ, який підписаний (Мінські угоди – ред.). Там визначені наші кроки – України на Донбасі. Там 12 пунктів, здається. І визначитися – будемо ми їх виконувати, чи ні, тому що ті люди, які записали ці кроки, сьогодні говорять, що виконувати їх – це зрада.

Я ставлю запитання: чи можна домогтися миру на Донбасі, якщо не спілкуватися з людьми, які там проживають? Там же живуть громадяни, і ми їх називаємо українцями. Якщо це українці — з ними треба вести діалог. Тому ми думаємо, як координувати цю роботу – тих, які живуть у неконтрольованих регіонах, і тих, які змушені були піти. Як їх звести, дізнатися їхні бажання і наміри”, – сказав він.

Також Кравчук прокоментував лист заступника глави адміністрації президента Росії Дмитра Козака про його вихід із переговорів по Донбасу.

“Я ніколи не вірив у те, що словами можна переконати Кремль і президента Росії. Але якщо Мінські угоди та Нормандська четвірка перестануть успішно працювати й почнуть буксувати, а лист Дмитра Козака означає, що радники вже не потрібні, — то одна з ланок випадає. Для чого це робиться? На мою думку – щоб знизити вагу і вплив Нормандської четвірки”, — сказав він.

Нагадаємо, 31 липня перший президент України Леонід Кравчук, який став головою делегації в ТКГ щодо Донбасу, взяв участь в програмі російської пропагандистки Ольги Скабєєвої “60 хвилин”. У прямому ефірі Кравчук вступив в суперечку з ведучою щодо переговорів по Донбасу.