Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв’язку з переходом України на новий ринок електроенергії.

Екс-президент Петро Порошенко заявив, що непричетний до формування формули “Роттердам+” і не обговорював її запровадження з олігархом Рінатом Ахметовим, доходи з якої він отримував.

Про це колишній президент розповів в інтерв’ю Яніні Соколовій, яке вийшло в ефір на “5 каналу” 21 вересня.

Екс-гарант заявив, що формула “Роттердам+” не є предметом домовленостей з Ахметовим в обмін на лояльність телеканалів олігарха до Порошенка.

За його словами, раніше ціна на газ встановлювалась ручним управлінням, а будь-яка формула краще, чим непрозоре визначення ціни.“Ніякого відношення я до цієї формули не маю. Ніколи її в очі не бачив, до того, як вона була запроваджена і презентована ринку, до того, як вона почала публічно обговорюватись. До цього, взагалі не існувало формули і ціна встановлювалась ручним управлінням”, – заявив Порошенко, додавши, що після скасування формули ціни на електроенергію виросли.

Нагадаємо, екс-президента України Петра Порошенка допитали в Держбюро розслідувань 25 липня. Порошенко заявив, що дав усі необхідні пояснення щодо прозорості угоди купівлі-продажу заводу “Кузня на Рибальському”.