Як повідомляє депутат парітї “Слуга народу” Максим Бужанський, з посиланням на власні джерела завтра очікується театральна вистава у Херсоні.

Два великі автобуси, двадцять легковиків, пару спринтерів та сім газелів, відвезли сьогодні до Херсона толпа персонажів. Які завтра, на Херсонській площі Свободи розмахуватимуть російськими прапорами, і орають, що Херсон це якась “хнр”.

“Я ось тут таке хотів би сказати. Персонажам з автобусів та газелей, якщо вони наші громадяни, світять статті за замах на територіальну цілісність нашої країни, колабораціонізм, держзраду та решту всього набору. Якщо не наші, не світить нічого доброго навіть на тлі сказаного вище.”

А нашим громадянам, жителям Херсона, які перебувають під окупацією, усім тим, хто виснажений і зламаний жахами війни, втратою близьких, страхом за себе та за свою сім’ю, я хотів би сказати ось що:

“Тримайтеся, рано чи трохи пізніше, ми все одно вас звільнимо. Не дайте себе обдурити та обдурити, не підходьте близько до цієї поганої масовки. І пам’ятайте, колись, жителі Донецька та Луганська піддалися пориву. Але щастя їм це не принесло. Це без жодної спроби чимось зачепити донеччан і луганчан говорю зараз”.

Нагадаємо, 1 березня російські війська розпочали штурм Херсона, заявила місцева влада, обстрілюючи багатоповерхівки. За даними влади Херсонщини, через таку атаку з боку російської армії є загиблі та постраждалі.

На початку доби 28 лютого у Херсонській облдержадміністрації заявили, що російські військові хочуть використати жителів Херсона «живим щитом» для захоплення українських міст. У Херсоні, за даними місцевої ОДА, внаслідок обстрілів з боку російської армії близько 11 години вівторка сталося влучення снарядів у два дев’ятиповерхові житлові будинки, внаслідок чого було зруйновано квартири на другому та третьому поверхах. В одному з будинків виникла пожежа, внаслідок чого, за попередніми даними, постраждали чотири особи.

Увечері 1 березня, за даними місцевої влади, російські війська продовжували обстрілювати місто – у Дніпровському районі Херсона на Перекопській потрапили у багатоповерхівку. Херсонська волонтерка Ірина Саліхова розповіла, що російські військові, наступаючи з аннексованого Криму, поступово захоплювали один за одним об’єкти та селища – Антонівський та Олешківський мости, Олешки, Чаплінку, Антонівку.

«Точно не скажу скільки – два дні тому чи більше – почали Антонівку розстрілювати, навіть розстрілювали з жінками, з дітьми. Просто будинки підривали у нас. Я знаю особисто людей, які залишилися без будинків. Їх евакуювали, вони перебувають у центрі Херсона, у школі сидять», – стверджує волонтер.

Саліхова розповіла, що херсонці виготовляють «коктейлі Молотова» та захищаються власноруч: «Місцеві в них тут кидають петарди, місцеві завалили дорогу зі стовпами, повалили стовпи, поклали їх, натягнули шлакоблоки. одиниці техніки. Але вони тут пішки ходять по всьому Шуменському (районі міста – ред.)». Усвою чергу, ЗСУ продовжують поступово знищувати окупантів на всіх фронтах.