Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що Німеччина і Франція повинні понести відповідальність за окупацію Криму.

Відповідну заяву він зробив під час брифінгу.

“Тому що саме ці дві країни в 2008 році відмовили в ПДЧ Україні та Грузії. І в 2008 році на Грузію напали. Після того є ситуація з окупованим Кримом. Чи повинні за це нести відповідальність Німеччина і Франція? Я вважаю, що повинні”, – заявив Данілов.

Секретар РНБО також підкреслив, що якщо одна країна порушує кордони іншої, то занадто мало бути просто “стурбованими”.

Окрім цього Данілов відмітив, що у санкційних списках Ради національної безпеки і оборони немає випадкових людей – стосовно кожного фігуранта проводять ретельну перевірку.

“Жодна випадкова людина не може попасти у санкційні списки. Усі списки заздалегідь перевіряють, верифікуються. Більш того вони верифікуються не лише на території України, вони верифікуються на території різних країн. Усі люди, які потрапляють у списки, потрапляють за ті чи інші злочини”, – запевнив секретар.

Також, за словами Данілова, в Україні сьогодні не залишилося жодного “злодія в законі” – на початку року в країні було 34 людини з таким статусом, сьогодні – нуль.