Німеччина передасть Україні 7 гаубиць Panzerhaubitz 2000, планується поставка «зенітних танків» та іншої військової техніки. Про це сказав на брифінгу в понеділок речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт, передає Укрінформ.

Поставки (озброєнь і військової техніки – ред.) тривають. Ідеться про гаубиці Panzerhaubitz 2000, керувати якими нині навчають українських солдатів, про відправку танків Gepard, про поставку базук та іншої військової техніки» – сказав речник, нагадавши, що ФРН змінила політику щодо непостачання зброї в кризові регіони.

Представник Міноборони Давід Гельмбольд зі свого боку зазначив, що міжнародний проєкт з навчання управління гаубицями триває, він розрахований на 40 днів, але терміни можуть бути переглянуті.

Наразі неможливо точно сказати, як це буде відбуватися. Дуже багато, звісно, буде залежати від того, щоб якомога ретельніше провести підготовку та, з іншого боку, якомога скоріше її завершити, адже зрозуміло, що військові потрібні на місці, – сказав офіцер.

Зброя для України сьогодні – ключ до продовольчої безпеки світу, заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Слід розуміти причинно-наслідкові зв’язки глобальних процесів. Росія поставила під загрозу продовольчу безпеку світу, розв’язавши війну в Україні. Єдиний вихід, щоб відновити порядок – допомогти Україні перемогти. Зброя для України сьогодні – ключ до продовольчої безпеки світу, – написав він у Twitter.