Уряд Німеччини відмовиться від імпорту російської нафти до кінця року, навіть якщо не вдасться домовитися про ембарго на рівні Євросоюзу, пише видання Bloomberg із посиланням на урядові джерела.

Німеччина веде переговори з альтернативними постачальниками, і в уряді впевнені, що зможуть вирішити питання з постачанням протягом шести-семи місяців. Які саме країни зможуть заповнити дефіцит нафти, поки що не повідомляють. Міністерство економіки Німеччини стверджує, що залежність від російської нафти знизилася з 35% до 12% від початку масштабного вторгнення Росії в Україну.

Основна з логістичних проблем – знайти заміну російській нафті та доставити її на ключовий нафтопереробний завод на сході Німеччини у місті Шведт. Наразі підприємство, кероване «Роснафтою», отримує сировину через нафтопровід «Дружба». За інформацією Bloomberg і Reuters, влада розглядає можливість взяти під контроль цей завод вже з 1 червня.

Євросоюз наразі відкладає запровадження ембарго на російську нафту через позицію Угорщини. Для схвалення шостого пакету санкцій його мають підтримати усі країни ЄС. Угорщина заявила, що не схвалить його, бо дуже залежить від російської нафти. Питання 16 травня обговорять міністри закордонних справ країн ЄС.

Нагадаємо, Словаччина й Угорщина заявляють, що не підтримають санкції Європейського союзу проти російської енергетики, у тому числі щодо імпорту нафти. Дві країни стверджують, що вони занадто залежні від російської нафти і не мають безпосередніх альтернатив.

Міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік заявив, що єдиному нафтопереробному підприємству країни, Slovnaft, знадобляться роки для того, щоб перейти з російської нафти на інший вид нафти.

Угорщина також сильно залежить від російської нафти. Міністр закордонних справ Петер Сіярто заявив, що його країна не голосуватиме за санкції, «які унеможливлять транспортування природного газу чи нафти з Росії до Угорщини». Виступаючи 3 травня в Казахстані, Сіярто заявив, що Угорщина та її економіка не зможуть функціонувати без російської нафти.

«Справа у тому, що енергопостачання Угорщини не може бути під загрозою, тому що ніхто не може очікувати, що ми дозволимо, щоб угорці платили ціну за війну», – сказав Сіярто.

Нові пропозиції Європейської комісії щодо санкцій можуть включати поетапне ембарго на російську нафту. 27 країн-членів, ймовірно, почнуть обговорювати їх 4 травня, але може пройти кілька днів, перш ніж заходи будуть схвалені і набудуть чинності. 3 травня верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що виконавча влада блоку близька до того, щоб запропонувати нові санкції, і до пакету увійде імпорт нафти.