Вольфганг Ішингер – очільник Мюнхенської конференції – заявив, що він стурбований тим, які наслідки для репутації Німеччини матиме нерішучість уряду країни, про це він повідомив виданню Spiegel.

Дії німецького уряду в умовах напруги між Росії та Україною, а також – колективним Заходом Ішингер назвав “незграбними”. Мовиться насамперед про два питання: скандального газопроводу “Північний потік-2” та постачання зброї Україні.

Німеччина вже втратила довіру декількох партнерів, або ризикує втратити її. Не думаю, що ці наслідки незворотні, але певні репутаційні втрати вже сталися, – заявив Ішингер.

США та інші країни-союзники вже сприймають США у “поганому світлі”. За словами Ішингера, нерішучість Німеччини грає на руку Росії. Москва чудово бачить вагання німецьких політиків.

Глава Мюнхенської конференції заявив, що інформація, яку він чув про Німеччину останніми днями у Вашингтоні, Брюсселі, Києві, викликає у нього “страх і тривогу”.

Не думаю, що ці наслідки незворотні, але певні репутаційні втрати вже сталися, – зазначив він.

Варто зазначити, що Вольфганг Ішингер покине посаду глави Мюнхенської конференції з безпеки після 14-років перебування на ній. Його замінить 66-річний Крістоф Гойсген, багатолітній радник ексканцлерки Німеччини Ангели Меркель з зовнішньої політики.

Нагадаймо, що Мюнхенська конференція з питань безпеки відбудеться з 18 по 20 лютого 2022 року в очному форматі вперше за два роки.

Потреба у відновленні особистих контактів особливо велика серед осіб, які приймають рішення у зовнішній політиці, тому що дуже часто вони торкаються делікатних тем, – сказав Ішингер.

Ішингер очікує, що майбутній федеральний уряд Німеччини представить на конференції свій зовнішньополітичний порядок денний.