сміття

Німці хочуть збудувати сміттєпереробний завод у Дрогобичі, – EcoTown.

Проект мають намір реалізувати в рамках екологічної програми «Еко-Верде», яка фінансується Європейським фондом розвитку та інвестицій для країн Східної Європи і приватними компаніями без гарантій місцевих органів влади, але з правом одержання концесії на збирання та переробку твердих побутових відходів. 

Як зазначив представник програми «Еко-Верде» Василь Мельник, німці готові приступити до проектування сміттєпереробного заводу в разі виділення земельної ділянки на Дрогобиччині у червні. При такому розвитку подій за півтора року, з яких півроку піде на проектування, а рік – на будівництво об’єкту, у районі могло би постати сучасне підприємство з утилізації твердих побутових відходів, наголошує експерт. 

На додачу, збудований без бюджетних коштів сміттєпереробний завод міг би звільнити від сміття не лише Дрогобицький, а й Стрийський, Сколівський, Самбірський, Старосамбірський і Турківський райони.

Передбачається, що тверді побутові відходи будуть повністю перероблятися на новому підприємстві за добу, а вироблені в результаті такої переробки брикети можуть експортуватися у Румунію. На додачу, на сміттєпереробному заводі буде створено 200 робочих місць.

За словами Василя Мельника, Європейський фонд розвитку та інвестицій для країн Східної Європи планує побудувати в Україні 187 заводів з переробки твердих побутових відходів в рамках програми «Еко-Верде».

Примітно, що у квітні 2014 року Європейський фонд розвитку та інвестицій для країн Східної Європи разом з Ментор Груп Холдинг пропонували в рамках програми «Еко-Верде» побудувати сміттєпереробний завод у Рогатині (Івано-Франківська область). Однак така перспектива викликала неоднозначну реакцію серед жителів міста.

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на EcoTown.com.ua