Київське “Динамо” у поєдинку 5-го туру групового етапу Ліги Європи у Швеції зазнало поразки від  “Мальме” – 3:4.

Для підопічних Олексія Михайличенка матч розпочався вкрай невдало – “біло-сині” пропустили у самому дебюті зустрічі після подачі з кутового. Бущан парирував удар головою від Бергета, але Расмус Бенгтссон на дальній стійці добив м’яч у сітку киян.

Майже одразу український клуб міг відновити паритет у матчі. Буяльський легко прокинув м’яч повз Сафарі після передачі Миколенко з лівого флангу, але ударом низом відправив м’яч у руки голкіпера.

На 15-й хвилині розкішний момент втратив Беньямін Вербич. Словенський півзахисник стріляв з меж штрафного майданчика – голкіпер “Мальме” дивом відбив м’яч ногою.

Наступну свою нагоду динамівці не змарнували. Віталій Миколенко пробив точно між ніг воротарю, піймавши на ногу передачу Буяльського з правого флангу.

А під кінець першого тайму київський клуб вже був попереду. Віктор Циганков бездоганним ударом замкнув подачу Буяльського з лівого флангу та дозволив динамівцям піти на перерву в ролі лідера.

Начебто ніщо не віщувало біди, але другий тайм обернувся для підопічних Олексія Михайличенка справжньою катастрофою. Усе розпочалося на 48-й хвилині, коли шведи хитро розіграли штрафний удар. Кияни очікували подачу до карного майданчику, але Траустасон несподівано відпасував під удар Маркусу Розенбергу, який сильним ударом прошив Георгія Бущана – 2:2.

Зрівнявши рахунок, шведи понеслися вперед і на 57-й хвилині знову вийшли вперед – Ракіп звільнився з-під опіки Кендзьори, після чого пробив точно під поперечину.

Динамівці не очікували такого повороту подій і серйозно занервували. Це призвело до вилучення у складі киян – Сергій Сидорчук отримав другу жовту картку за емоції та на 65-й хвилині залишив київський клуб у меншості. Перший “гірчичник” капітан “Динамо” теж отримав за емоції наприкінці першого тайму.

Після вилучення “Динамо” продовжило відчайдушно боротися та зрівняло рахунок у меншості. Беньямін Вербич коліном переправив м’яч у сітку воріт після подачі Циганкова зі штрафного удару – 3:3.

Далі на полі розпочалися гойдалки – суперники прагнули вирвати перемогу і не задовольнялися нічиєю. До основного часу зустрічі арбітр компенсував аж шість хвилин і це допомогло “Мальме”. Перед самим фінальним свистком Миколенко у підкаті пролетів повз м’яч на фланзі, після чого чудову подачу до штрафного віддав Бергет, а Розенберг в один дотик приніс шведському клубу перемогу у цьому фантастичному поєдинку.

Не набравши очок у Швеції, “Динамо” ще й втратило ключових виконавців перед матчем заключного туру Ліги Європи з “Лугано”. Через перебір жовтих карток проти швейцарців не зіграють Артем Шабанов та Беньямін Вербич, а Сергій Сидорчук відбуватиме дискваліфікацію за своє вилучення у сьогоднішньому матчі. Без “гірчичника” за надмірні емоції у битві з “Мальме” не обійшовся навіть головний тренер “біло-синіх” Олексій Михайличенко.

У паралельному матчі цієї групи данський “Копенгаген” мінімально обіграв “Лугано” (1:0) та з 9 очками захопив лідерство у групі. “Мальме” з 8 балами йде другим, а “Динамо” (6 пунктів) розташувалося на третій позиції. “Лугано” замикає квартет з 2 очками.

Отже, все в нашій групі вирішиться в останньому турі, 12 грудня – “Копенгаген” зіграє вдома з “Мальме”, а “Динамо” у Києві прийматиме “Лугано”. Для виходу у плейоф команду Олексія Михайличенка влаштує лише перемога.