1

Тіньовим "головою" терористичної організації "ДНР", яка окупувала частину територій Донецької області, є ставленик олігарха Ріната Ахметова Максим Лещенко.

Про це заявив у своєму блозі в LiveJournal один з ватажків донецьких терористів – "польовий командир батальйону бойовиків "Схід" Олександр Ходаковський, повідомляє Корупція Інфо

Номінально він займає посаду керівника адміністрації ватажка «ДНР» Олександра Захарченко, однак останній без згоди Лещенко не приймає ніяких рішень щодо управління окупованій територій.

«Сьогодні джерело, близьке до оточення Захарченка, поділилося, що Лещенко, ніби як глава апарату глави Республіки, а насправді, вже тіньовий Голова самої Республіки, саботує все, що пов'язано з законами про ополчення, в якому вигляді не подавалися б проекти» — написав Ходаковський в своєму блозі.

За даними джерел, в оточенні ватажка «ДНР» Максима Лещенко ненавидять, але прибрати його не дає Москва. Також, як зазначає терорист, Лещенко до війни проживав у звичайному будинку в Харцизьку, а зараз живе в особняку в центрі Донецька, що належить раніше підприємця Геннадія Новосицкому.

Лещенко виступав за «деолігархізацію республіки», однак у списку санкційних олігархів ніколи не звучало прізвище Ріната Ахметова, а також його ділового партнера Бориса Колеснікова. Тим не менш, санкції запровадили проти Петра Порошенка і Бориса Ложкіна, які не мали власності на окупованій території.