Відповідно до внесених до законодавства змін відтепер за кожного неоформленого працівника керівники підприємств мають сплачувати штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. – повідомляє Корупція.Інфо

Порушення законодавства «влетіло» підприємцеві у величезну суму. 

У Хмельницькому податківці та інспектори управління Держпраці провели позапланову перевірку фізичної особи-підприємця. За використання нелегальної праці він «влетів» на 200 тисяч гривень, пишуть Патріоти України з посиланням на Всім.

Під час проведення перевірки факт «тіньової» зайнятості підтвердився. Мова йде про чотирьох працівників, які отримували зарплату у конвертах і не були офіційно оформлені. Підприємець не надав жодних документів, якими ведеться облік робочого часу його працівників, а також відомості про нарахування зарплати.

Окрім того, не було наказів або ж розпоряджень про прийняття їх на роботу. Не знайшли і трудових договорів.

«Відносно працівників, які працювали без офіційного оформлення не сплачувався єдиний соціальний внесок із заробітної плати, у зв’язку з чим вони втратили право на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванню в зазначений період роботи», — зазначають в управлінні Держпраці у Хмельницькій області.

За кожного неоформленого працівника підприємець має сплатити штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Це 193 тисяч 600 гривень, включаючи інші порушення трудового законодавства.

Довідково: У статті 253 Кодексу законів про працю України вказано, що «особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або у фізичної особи, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню». Відповідно до статті 265 КЗпПУ за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.