Журналіст Ян Валетов висловився щодо перевороту, про який ходили чутки, що він має відбутися 1 грудня. Передаємо заяву дослівно.

Скажу, що не потрібно переворотів. Ані маленьких, ані великих. Ось зовсім ніяких.

Є вибори. Є свобода вибору. Є демократична, вільна Україна, в якій забезпечено питання мирної передачі влади за наслідками народного волевиявлення. Ніхто ніколи не зможе вас проконтролювати в кабінці для голосування. Не в хунті, дякувати Богу, живемо. Автоматники біля виборчих дільниць не стоять і, якщо ми випадково не перевернемося, не стоятимуть.

Немає іншого шляху для прогресу, окрім виборчого процесу.

І що раніше до нас, як до народу, це дійде, то краще нам усім буде.
Вуличне правосуддя ніколи не замінить неупереджену судову систему, і за це за неї треба боротися, а не за те, щоб судити та милувати за принципом революційної доцільності.

Шкода, що життя нас ще не навчило, що в період смути соціальні ліфти починають працювати не на те, щоб винести на вершини влади найрозумніших, патріотичних, освічених, а возять нагору те, що за інших обставин спалахнуло б нагору лише в очисних спорудах.

Вам будуть розповідати, наскільки важливі протести, закликатимуть вийти під адміністрації та на вулиці, щоб показати… Показати що? Я не проти мирної ходи, але вас хочуть використати для того, щоб розхитати і повалити владу. Навіщо? Ви що, не бачите різниці між Януковичем та нинішнім президентом? Ну тоді ви зацікавлена ​​особа. Або вас використовують зацікавлені у хаосі особи. Вони не мріють про могутню, єдину та багату Україну. Вони мріють про владу, фінансові потоки і, у відсутності легальних способів їх змінити, готові піти на будь-які протизаконні заходи. Влада страшенно приваблива штука. Чи готові допомогти їм взяти цей приз?

Вам не подобається Зеленський? Ваше право.

Але він легітимно, абсолютно офіційно обраний і немає жодних реальних підстав його зміщувати чи скидати. Є вологі мрії тих, хто хоче швидше забратися на вершину і їм, повірте, начхати і на вас, і на країну… їм на все начхати, крім влади та грошей. Це завжди так працює. Ми не є винятком.

Ви незадоволені вибором частини українського народу? Відчуйте, нарешті, себе його другою частиною, чорт забирай! Поміняєте президента через два з половиною роки – це можливо, якщо ви будете здебільшого. Не хвилюйтеся, нічого з країною за цей час не станеться. Якщо її не хитати, з нею взагалі нічого не станеться.

Контролювати владу, показувати владі, що виборець бачить усі факапи, треба й має.

А ось насильство на вулицях та площах – це не народні гуляння з пивом та галушками, а крайній захід протистояння диктатурі. Крайня міра тому і крайня, що не застосовується щодня. Крайня міра – це людські життя та кров на бруківках. Де ви бачите у нас диктатуру? Ця влада точно не стрілятиме в людей. За жодних обставин не стане. Вона яка завгодно – смішна, беззуба, дурна, недосконала, але не жорстока, не диктаторська, не проросійська, як вам вдували у вуха. Цю владу можуть не любити, є за що, але покажіть мені хоч одну людину, яка її боїться?

Ви впевнені, що згодом не стрілятимуть у народ ті, хто зараз наполегливо кличе його на вулиці? Я не впевнений.

Тому стримайте запал, дорогі співгромадяни. Перевороту не буде. Усі можуть розійтися по робочих місцях.

Краще давайте стежитимемо уважно за нашим шаленим сусідом, а з учорашнього дня і за його ядреним посипаком – Бацькою. Наш кордон став небезпечнішим ще на сотні кілометрів, такий як Лукашенко благополучно загнали в обійми дружньої нам Росії. Ось те, що російські підводні човни, що несуть атомну зброю, без жодних навчань вийшли з місць базування, і РФ показує свою готовність до великої війни, мене турбує набагато більше, ніж з’ясування хто в Україні президентістіший за президента.

Давайте вакцинуватися та боротися з пандемією, яка вбила вже не один десяток тисяч наших громадян.

Давайте будувати демократію, а чи не охлократію.

Будувати будинки, дороги, дитячі садки, нові виробництва, економіку та справжню правову державу. Законними способами. В принципі, і у політиків, і у звичайних громадян повно.

А якщо ви все-таки вирішите вийти (у нас демократична країна, і ніхто не може вам заборонити мирний протест) пам’ятайте, що протест має бути справді мирним. І ця влада таки справді народна, якщо судити з її розуму та поведінки.

Вона – ваше відображення, навіть якщо ви за неї і не голосували, і не дивилися серіал, і ви за все добре проти всього поганого.

Та вона і моє відображення теж, як би ви не викривали мене в тому, що я намагаюся говорити зверхньо.
Я не вважаю себе краще чи вище за інших, я просто за нас усіх хвилююся.

З першим днем ​​зими вас та з благополучним закінченням перевороту!