Міністерство соцполітики планує покрити витрати населення на комунальні послуги в період карантину за рахунок підвищення соціальних пільг. Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що уряд компенсує платежі, які зростуть через те що люди перебуватимуть вдома на карантині.

Відповідне доручення Шмигаль дав Мінекономіки. Першим кроком є підрахунок суми та категорії громадян, а також потреби бюджету на відшкодування частини комунальних платежів на час карантину.

“Ми закликаємо людей бути вдома. Тому держава має взяти на себе часткове відшкодування комунальних послуг, які зростуть у зв’язку з постійним перебуванням людей на самоізоляції вдома,” – сказав він.Поки невідомо, чи буде компенсація поширюватися на всіх громадян, або на окремі категорії.

“Прошу розрахувати відсоток відшкодування, суму, яка необхідна, за необхідності – категорії громадян, або сказати, що це повинно бути для всіх без винятку. На черговий Кабмін винести пропозиції”, – додав Шмигаль.

За його словами, Мінекономіки має опрацювати доручення глави уряду за три дні.

Окрім того, Президент України заявив, що з травня слід очікувати індексацію пенсій. Він зазначив, що з квітня всім пенсіонерам, котрі отримують пенсію до 5 тисяч гривень, слід очікувати доплату в розмірі 1 тисяча гривень, через пандемію коронавірусу.