Законопроект про внесення змін до Житлового кодексу України регулює правила здачі квартир в багатоповерхових будинках в оренду під офіси та міні-готелі.

Автор проекту пропонує внести зміни також і до деяких статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, пропонується поправити ст.  150 КУ, додавши текст про використання квартир в багатоквартирних будинках не за призначенням з роз'ясненням відповідальності в разі порушення даного пункту.  Так, за пропозицією ініціатора законопроекту, власники квартир можуть здавати їх в оренду згідно затверджених законом правил і нести господарську діяльність лише у випадках, коли не використовується наймана робоча сила і якщо не порушуються права і інтереси власників квартир у тому ж житловому комплексі.

Що стосується заборон, то в разі прийняття поданого закону власники квартир більше не зможуть здавати їх подобово.  Використовувати подібне житло в якості готелів забороняється.  Не можна буде здавати нерухомість, яка знаходиться в висотках від 16 поверхів і більше, під офісні приміщення.

Винятком залишаються хостели, але і вони повинні відповідати заданим в документі санітарним нормам.  В такому випадку в проекті кімнат, що входять в хостел, зобов'язані виділити не менше 4 квадратних метрів для спального місця і не менше 6 квадратів від площі приміщення на одну людину, з вигодами в номері або загальними зручностями.  А також мати спеціальну загальну кімнату для спілкування проживають тимчасово гостей.

Дія закону не поширюватиметься на нежитлові приміщення, що знаходяться на цокольних поверхах, на першому, другому і верхньому поверхах багатоквартирного житлового будинку, які здаються під офіси.  У разі порушення пунктів закону передбачена кримінальна відповідальність, а саме штраф у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.