Україна не планує відновлювати по Північно-Кримському каналу постачання води в анексований Крим.

Про це йдеться на Facebook-сторінці постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Антона Кориневича.

“У зв‘язку з появою у ЗМІ чергових спекуляцій щодо можливого відновлення водопостачання до Криму і пов’язаного з цим “візиту комісії з Києва”, відзначимо, що ця інформація не відповідає дійсності”.

Кориневич повідомив, що 11-12 лютого відбудеться виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області з метою ознайомлення з питаннями, пов’язаними з тимчасово окупованими територіями АР Крим та Севастополя.

Комісія планує відвідати КПВВ “Каланчак” і дамбу перекритої ділянки Північно-Кримського каналу, оскільки вона знаходиться в безпосередній близькості до КПВВ.

“Ніхто ні про яке відновлення водопостачання не говорить, вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації. Жодної води до деокупації. Виїзне засідання Комітету ніяк не пов‘язане з питанням водопостачання, а має на меті ознайомлення з ситуацією біля адмінмежі з тимчасово окупованою АР Крим”.

До слова, у жовтні минулого року голова бюджетного комітету Верховної Ради України Юрій Арістов у коментарі кореспонденту проекту Радіо Свобода розповів про ідею продавати воду в анексований Росією Крим.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи ідею Арістова, заявив, що продаж води в анексований Крим означатиме здачу позицій із деокупації півострова.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська сторона не планує подавати воду з материкової частини держави в анексований Крим через Північно-Кримський канал і не обговорює це питання із керівництвом Росії. Про це він повідомив під час пресмарафону.

“Питання води не обговорюється”, – зазначив Зеленський і на уточнення журналістки про те, чи може так статися, що Північно-Кримським каналом вода таки піде на півострів, він сказав: ”Ні”.

Глава держави вважає, що українці мають порушувати тему щодо окупованого півострова як усередині держави, так і на усіх міжнародних рівнях.

“Але ми розуміємо, що нам потрібна допомога людей, які захищають існування Криму як українського півострова. Я не можу сказати людям, які живуть там, проукраїнським, щоб виїжджали з Криму”, – сказав Президент.

Як тільки вони залишать півострів, наголосив він, то на материку не буде об’єктивної інформації про стан справ там.

Як відомо, Північно-Кримський канал був побудований у 1961-1971 роках для забезпечення водою посушливих територій Херсонської області і Криму за допомогою побудованого в нижній течії Дніпра Каховського водосховища.