Зустріч у нормандському форматі для врегулювання війни на Донбасі відбудеться 9 грудня у Парижі. Володимир Зеленський не піде на поступки лідеру РФ Володимиру Путіну.

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що на саміті російська сторона буде робити все можливе, щоб Україна пішла на прямі відносини з окупованим Донбасом.

Потрібно розуміти з ким, і чи можуть вони відповідати за свої слова, чи є у них такі повноваження. Ситуація досить складна, нам потрібна нормандська зустріч,– сказав Данілов.

Він запевнив, що Зеленський не зробить жодного кроку на якісь поступки, які будуть не на користь Україні.

Секретар РНБО уточнив, що українська сторона буде діяти у відповідності з національними інтересами.

Володимир Зеленський заявляв, що готовий провести двосторонню зустріч з лідером Росії Володимиром Путіним у рамках нормандського формату. Однак поки невідомо, чи буде така зустріч взагалі.

Напередодні з’явилася інформація, що Володимир Зеленський і Володимир Путін провели телефонну розмову. Як переконують у пресслужбі Кремля, ініціатором був український президент і відбувалася ця розмова на тлі прийдешньої зустрічі у нормандському форматі.

Додамо, Президент Володимир Зеленський заявив, що влада має план щодо контролю над українсько-російським кордоном на Донбасі.

Про це він повідомив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” у п’ятницю.

Пряма мова: “Я точно буду говорити про кордон. Скажу відверто, у нас інший план з приводу кордону, яким чином це передається і яким чином і коли Україна контролює кордон український з Росією”.

Коментуючи заяву партій “Європейська солідарність”, “Батьківщина” та “Голос” щодо “червоних ліній” перед переговорами у Парижі, Зеленський сказав:

“Мені подобається, що колишній президент не згоден з тим, що саме він підписав”.

“Деталі з кордоном, які підписала в Мінську та сама видатна людина, вона дійсно дуже складна. Моя позиція дуже проста – в момент виборів, коли вони стануться в тимчасово окупованому Донецьку і тимчасово окупованому Луганську Україна повинна повністю контролювати наш український кордон. Я впевнений в цьому”.

На питання, чи означає це, що він хоче змінити Мінські угоди, які передбачають проведення виборів на окупованій території до контролю над кордоном, президент сказав:

“Не готовий зараз вам відповідати так на це питання, бо це може вплинути зараз просто на можливість… Хтось може зірвати зустріч у “нормандському форматі”. Я не готовий ризикувати можливістю цієї важливої для України зустрічі”.

Зеленський також наголосив, що так звана “формула Штайнмаєра” буде імплеметована в закон про особливий статус Донбасу тільки після того, “коли будуть виведені війська і буде роззброєння незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях”.