Угорщина відмовилась брати участь в спільному проекті ЄС, щодо постачання Україні 1 мільйона снарядів. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в понеділок підтвердив, що його держава не братиме участі в проєкті Європейського Союзу зі спільної закупівлі боєприпасів для України.

Слова Сійярто цитує видання Index.

Очільник угорського МЗС за підсумками зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС у Брюсселі підтвердив погодження плану з придбання одного мільйона артилерійських боєприпасів для України.

Сійярто сказав, що план передбачає виділення одного мільярда євро з Європейського фонду миру (ці кошти підуть на компенсацію військової допомоги держав-членів. – Ред.) й виділення додаткового мільярда для спільної закупівлі боєприпасів.

Він підкреслив, що Угорщина, як і раніше, не хоче постачати зброю Україні, тому що “ми хочемо миру, ми не беремо участі в цій акції”. “Однак ми не будемо заважати іншим робити те, що вони хочуть”, – додав угорський міністр.

Внесок Угорщини до Європейського фонду миру – приблизно 10 мільйонів євро – буде використаний на інші цілі, зокрема для “забезпечення стабільності на Західних Балканах і зменшення міграції до ЄС”, сказав глава угорського МЗС.

На засіданні Ради ЄС міністри досягли згоди щодо ініціативи спільного постачання боєприпасів для України та поповнення власних складів.

Головний дипломат ЄС перед тим публічно розповідав, що йдеться про план з трьома напрямками на загальну суму 2 млрд євро. Його мета, по-перше – це збільшення постачання артилерійських боєприпасів для ЗСУ; по-друге, запровадження спільних закупівель європейських держав та прискорення їхніх темпів для поповнення власних запасів; по-третє – швидке нарощування виробничих потужностей європейського оборонпрому.

Ініціатива передбачає постачання Україні 1 млн артилерійських снарядів протягом наступних 12 місяців.