Лідери провідних партій Європейського парламенту не визнають вибори в Білорусі і вважають Олександра Лукашенка, який перебував на посту президента 5 термінів поспіль, персоною нон грата в ЄС.

Як повідомляє ТАСС з посиланням на спільну заяву депутатів Європарламенту, вони закликали провести нові вибори.

“Президентські вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими, і достовірні повідомлення вказують на перемогу Світлани Тихановської. Тому ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі і вважаємо його персоною нон грата в Європейському Союзі.

Ми приєднуємося до білоруського народу в його вимозі нових і вільних виборів під наглядом незалежних спостерігачів”, – відзначається в заяві.

Відомо, що легітимність чергового переобрання Лукашенка на шостий срок президентства ставиться під сумнів громадськістю і спостерігачами.

Мало того, Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав Александра Лукашенка, який виконує обов’язки президента Білорусі, до діалогу з опозицією.

“Я апелюю до президента Лукашенка йти шляхом переговорів. Робити ставку не на насильство, а на діалог”, – сказав Штайнмаєр у понеділок, 17 серпня, перед початком віртуальної конференції щодо діджиталізації.

Новини та кадри з Білорусі “є драматичними і зворушливими водночас”, зауважив Штайнмаєр. Силовики, за словами президента Німеччини, не повинні чинити гріх, застосовуючи насильство проти свого народу.

Він заявив, що захоплюється мужністю демонстрантів, які вийшли на вулиці в минулі вихідні після насильства з боку влади в попередні дні.

“Люди цієї багатостраждальної, але гордої країни заслуговують на нашу солідарність і підтримку”, – наголосив Штайнмаєр.

Схоже, що вже весь світ налаштований проти Лукашенка.

Раніше цього дня суперниця Лукашенка Світлана Тихановська заявила про готовність взяти на себе політичне лідерство в країні на період підготовки нових виборів.

“Я готова взяти на себе відповідальність і виступити в цей період в ролі національного лідера з тим, щоб країна заспокоїлася, увійшла в нормальний ритм, щоб ми звільнили всіх політв’язнів і в найкоротші терміни підготували законодавчу базу і умови для організації нових президентських виборів, – заявила вона.

Мало того, Уряд Латвії вирішив надати фінансову підтримку громадянському суспільству Білорусі.

Про це у Twitter написав глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич.

“Уряд Латвії прийняв рішення надати фінансову підтримку білоруському громадянському суспільству, ми обміняємося ідеями і підготуємо план дій з нашими НУО, щоб надати максимально можливу допомогу” – написав Ринкевич.