Російське командування зосереджене на тому, аби взяти в кільце Авдіївку. Саме місто їм не потрібне, але ворог хоче локалізувати українські Сили оборони, які там перебувають.  

Про це заявив спікер об’єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський в ефірі телемарафону. 

Так, протягом минулої доби ворог 21 раз спробував атакувати позиції в районі Авдіївки та Мар’їнки, але взагалі безрезультатно. 

«На жодному з бойових рубежів вони не досягли успіху. Вночі ворог взагалі перестав атакувати. Напевно, це пов’язано з чисельними втратами», – каже Дмитрашківський. 

За його словами, лише за вчорашній день противник втратив близько двох рот особового складу вбитими та пораненими. 

«Натомість стало відомо, що в районі Авдіївки та Мар’їнки в підрозділ 155-ї бригади морської піхоти ЗС РФ долучили ще підрозділ російського спецназу 98-ї десантно-штурмової бригади. Це таке собі підсилення, але морально-психологічний стан даного підрозділу рівний нулю. Тому що зможе зробити цей спецпідрозділ – невідомо», – зауважив Дмитрашківський. 

Він зазначив, що на Авдіївському напрямку російські війська досить сильно намагалася атакувати два тижні тому, але зазнали значних втрат в живій силі та техніці. 

«Відповідно їм потрібен час для відновлення. Підрозділ 98-ї бригади, як відомо, з останніх резервів боєздатних на даному напрямку», – сказав Дмитрашківський. 

Він додав, що ворог на цьому напрямку дещо знизив свою активність, спостерігається накопичення сил і засобів РФ. 

«Але, для російських військових пенсіонерів, які перебувають у Кремлі, для них основним задумом є взяття в кільце Авдіївки. Саме місто їм не потрібне, а їм треба локалізувати всі сили оборони, які є в цьому місті. Поки що всі ці спроби марні, і власне, очікуємо, що буде далі. Але, з огляду на все, помітно, що ворог уже досить виснажений», – підсумував Дмитрашківський. 
 

Зазначимо, що подібних висновків дійшли й в Інституті вивчення війни. При цьому, така ситуація скаладається по усьому Донецькому напрямку. Масштабна наступальна операція російських військ на Донбасі, ймовірно, наближається до кульмінації; зокрема, терористична державна організація “Група Вагнера” втрачає ресурси для ведення бойових дій на Бахмутському напрямку. 

Аналітики зазначають, що російські війська “досягли лише мінімальних тактичних успіхів” уздовж усієї лінії фронту в Луганській області протягом останнього тижня, а ЗСУ, ймовірно, нещодавно вдалося провести контратаки і повернути собі [певні] території в Луганській області. 

Крім того, повідомляється, що втрати живої сили, артилерії та техніки в боях за Бахмут, ймовірно, обмежать здатність терористів “Вагнера” завершити щільне оточення Бахмута або здобути значну територію в боях за міські райони. 

ISW припускають, що активність “вагнерівців” на Бахмутському напрямку також наближається до кульмінації. Навіть якщо “Групі Вагнера” вдасться захопити невеликі населені пункти на північ від Бахмута і на схід від траси, це навряд чи допоможе їм взяти сам Бахмут, метикують аналітики. 
 Тож не виключено, що зовсім скоро план РФ закидувати східний напрямок “гарматним м’ясом” також провалиться і без жодних значних успіхів окупаційній війська зазнають чи не найбільшої поразки не лише за період цього повномасштабного вторгнення в Україну, а й воєн із іншими державами.