Пріоритетом для російських військ на Херсонському напрямку зараз є організоване виведення своїх сил через Дніпро і затримка ЗСУ, а не намагання повністю зупинити український контрнаступ, вважать в Інституті вивчення війни (ISW).

“Український контрнаступ на Херсонському напрямку з серпня – скоординована кампанія з перехоплення, спрямована на те, щоб змусити російські війська відступити через Дніпро без необхідності великих наземних наступальних операцій з боку України, – ймовірно, увінчалася успіхом”.

Протягом попередніх місяців, українські війська проводили цілеспрямовану та добре виконану кампанію з нанесення ударів по місцях зосередження російських військ, військових об’єктах та вузлах логістики по всій Херсонській області, щоб зробити подальше утримання російських позицій на західному березі неможливим без необхідності проведення масштабних та дорогих наземних маневрів для звільнення території.

Повідомляється, що український контрнаступ на Херсонському напрямку з серпня – скоординована кампанія з перехоплення, спрямована на те, щоб змусити російські війська відступити через Дніпро без необхідності великих наземних наступальних операцій з боку України, – ймовірно, увінчалася успіхом.

При цьому російські джерела зазначили, що виведення військ є природним наслідком цілеспрямованих і систематичних українських ударів, які коштували російському угрупованню на західному березі його основних артерій постачання, що поступово зменшило їх загальну силу і можливості.

Аналітики зазначають, що російський відступ навряд чи є пасткою, що має на меті заманити українські війська у недешеві бої під Херсоном, як припускають деякі українські та західні джерела.

Аналітики спостерігали багато ознак того, що російські війська, військові та економічні активи, а також окупаційні елементи неухильно відходять із західного берега Дніпра, а російські офіційні особи очікують і готуються до відходу у спосіб, несумісний з кампанією з обману та заманювання у пастку українських військ.

“Російське командування, безумовно, намагатиметься сповільнити просування українських військ, щоб забезпечити впорядкований відхід, і деякі сили можуть залишитися, щоб затримати українські війська в самому Херсоні – але ці бої будуть лише засобом для виведення якомога більшої кількості російських підрозділів в належному порядку”, – говорять в ISW.

Своєю чергою військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу Роман Світан висловив думку одному з українських телеканалів, що Кремль хоче реалізувати конкретні цілі, які дозволять Москві отримати політичні вигоди і саме тому Росія вперто намагається посадити Україну за стіл перемовин на своїх ультимативних умовах.

Зважаючи на форсовану поразку окупантів у війні проти України, вони прагнуть зберегти бодай якісь результати своєї злочинної агресії. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу Роман Світан.

Експерт зазначив, що росіянам абсолютно не потрібні переговори як такі. Цей процес можна було назвати як завгодно, але головне для них – щоб ЗСУ перестали наступати по лінії фронту.

Тобто росіянам потрібен Донбас, сухопутний “коридор” до Криму та сам півострів. Тому це їм і треба, але вони навряд це “виторгують”. Їм потрібно “заморозити” рух українських військ, оскільки вони чудово розуміють, що ЗСУ набагато сильніші за російську армію і можуть росіян вибити не лише з правого берега, а й з Луганської області,– пояснив оглядач.

За його словами, українські військові спроможні як мінімум “зачистити” лівий берег Сіверського Дінця та сухопутний коридор до Криму, рухаючись з-під Оріхового на Мелітополь.

“Якраз після виходу із правого берега звільниться кілька десятків тисяч українських військ на правому березі. Утримувати правий берег простіше, а тому їх можуть перекинути у бік Оріхового і далі почати звільняти вже Запорізький фронт у бік Мелітополя”, – додав аналітик.