1428058162_vadim-karasev

Нова коаліція і уряд створювалися похапцем, тому прогнозувати пріоритети їх роботи можна лише за непрямими ознаками – політолог Вадим Карасьов дав свою оцінку можливим пріоритетам нового уряду в коментарі для Форум, передає Корупція.Інфо

"Офіційна програма дій уряду виглядає досить декларативно і непереконливо, і судячи з усього, її приймали лише для отримання річного імунітету. Творці нової коаліції обіцяли прийняти доповнення до коаліційної угоди, але його досі не опублікували, тобто, судячи з усього, нічого нового придумати не змогли або вирішили, що це зайве "- сказав Карасьов.

"За великим рахунком, навряд чи що-небудь кардинально зміниться в порівнянні з політикою минулого уряду, тим більше, що рішення продовжують приймати все ті ж люди, змінилися лише публічні особи в кріслах міністрів. Перший виклик для уряду – отримання нових траншів МВФ, саме це подається як національна ідея тактичного застосування. А відновлення потоку шалених грошей Заходу можливо лише в разі прийняття антисоціальних законів, в першу чергу – чергове урядове підвищення тарифів. Також можна очікувати урізання пільг і наступу на пенсійний вік. На іншому полюсі – вимоги Ляшко: відмова від підвищення пенсійного віку, заморожування зростання тарифів, відмова від швидкої приватизації держпідприємств і сільгоспугідь. Відповідно, будь-які непопулярні рішення будуть жорстко критикуватися радикалами та іншими опозиціонерами, і величезний виклик для уряду – пояснити свої рішення і знайти компенсаторні рішення. Інакше – обвал рейтингу і новий виток кризи.

Ця коаліція створювалася не без згоди олігархів, і на жаль, буде часто приймати рішення в їх інтересах. Коаліція буде проводити нібито ліберальну політику, але все ж в інтересах великого бізнесу і олігархів, розраховуючись за кожне голосування доступом до тендерів і посад.

Гройсману навряд чи можна позаздрити, а термін "камікадзе" вже був використаний попереднім прем'єром. Тому, йому залишається стати або чудотворцем, або перетворитися в фокусника, або показати, що таке управління державою" – резюмує експерт.